ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

В Чернівцях стартував проект щодо соціально-психологічної реадаптації переселенців

4 серпня в Чернівцях відбулась презентація проекту «Соціально-психологічна реадаптація вимушених переселенців у Чернівецькій області», запроваджуваного активістами Чернівецької міської молодіжної організації «Клуб української молоді».

Під час презентації було представлено заплановані заходи проекту, що передбачають необхідну соціально-психологічну допомогу та емоційну підтримку вимушеним переселенцям, сприяння налагодженню ними нових соціальних контактів. Потреба реалізації проекту виникла в зв’язку зпитанням вимушених переселенців,що стало актуальним і в Чернівецькій області.

 

За словами координатора проекту – Валерії Руссу, реадаптація передбачає комплекс заходів, спрямованих на пристосування, на тому чи іншому рівні, до нових умов зовнішнього середовища, становить етап реабілітації, на якому переважають психосоціальні методи взаємодії та стимуляції соціальної активності особистості.

 

Активісти проекту сподіваються, що професійний підхід спеціалістів, створення груп само - та взаємодопомоги, проведення соціально-психологічних тренінгів та інших заходів в рамках зазначеного проекту дасть можливість налагодити атмосферу впевненості та довіри, що в свою чергу призведе до успішного подолання соціальної та психологічної дезадаптації вимушених переселенців.

 

Психолог проекту – Ігор Бабюк зазначив, що ситуація, яка склалась сигналізує про потребу психологічної підтримки не лише вимушених переселенців а й людей, які зараз з ними працюють. За словами Ігоря, це може стати ще одним завданням проектної ініціативи.

 

Одним з партнерів проекту виступає Медико-психологічний центр Буковинського державного медичного університету. Психологи центру працюватимуть з групами самодопомоги та взаємопідтримки вимушених переселенців в Чернівцях.

 

Група самодопомоги – це добровільно організована за допомогою спеціалістів група людей, що об’єднані спільними переживаннями, життєвими обставинами для спільного вирішення проблем і надання взаємної допомоги та підтримки.

 

Під час обговорення, запрошені представники громадських організацій, волонтери та журналісти ділились баченням ситуації, яка склалась в області та висловлювали поради стосовно налагодження кращої комунікації між переселенцями та буковинцями.

 

На сам кінець організатори проекту висловили сподівання, що даний проект допоможе вимушеним переселенцям швидше оговтатись, подолати відчуття покинутості, самотності, знову відновити впевненість у собі, знайти сили для пошуку нових можливостей, особистісного розвитку, налагодження зв’язків у новому соціумі.

 

***

Ініціатива здійснюється в рамках Кримського проекту Центру регіонального розвитку «Топ-Кая» та за підтримки Національного фонду демократії США.

За більш детальною інформацією щодо заходу звертайтеся до координатора проектної ініціативи Валерії Руссу (тел. 0954564410, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).