ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Мережа центрів європейської інформації обрала нового керівника

Мережа центрів європейської інформації обрала нового керівника. Посаду очолила представниця Чернівецького Центру європейської інформації Євгенія Олійник.
 
В сучасних умовах надзвичайно важливо володіти об’єктивною інформацією. «Демократичні реформи і перетворення в Україні стануть реальністю за умови своєчасного поширення інформації про суспільні події та процеси, які відбуваються в країні та поза її межами. Важливо заручитись розумінням та підтримкою широкого кола громадян України на рівні обласних, районних центрів, містечок та сіл. А для цього необхідно систематично працювати щодо роз’яснення непопулярних (наприклад скорочення робочих місць в тій чи іншій галузі) кроків, які слід зробити сьогодні, щоб досягти в майбутньому кращого рівня життя в Україні» – Ці твердження є одним з висновків, до якого прийшла Мережа центрів європейської інформації України в ході обговорення викликів, які сьогодні стоять перед українським суспільством загалом та Мережею зокрема.
 
Представники 14 регіонів України впродовж 5-8 серпня працювали на Форумі Мережі центрів європейської інформації України та розробляли подальші кроки на шляху інформування населення. Проведення Форуму стало можливим за підтримки МФ «Відродження».
 
Для розуміння викликів, які стоять перед Україною на шляху до євроінтеграції важливою для учасників Форуму була розмова з Девідом Стуліком, прес-аташе Європейського Союзу в Україні. Експерт розповів, що Україні слід ратифікувати Угоду про асоціацію ще до вересня. Оскільки вдасться зберегти надані ще в квітні цього року Європейським Союзом економічні преференції для експорту українських товарів на ринок ЄС. В іншому випадку, ратифікація відкладатиметься на невизначений термін (через розпуск парламенту, як вимагають багато політиків) а преференції, згідно із законодавством ЄС припинять свою дію.
 
В ході заходу члени Мережі поглиблювали свої знання щодо такої форми роботи як «Діалоги». В процесі підведення підсумків відзначення Днів Європи-2014 координатори Центрів європейської інформації дійшли висновку, що актуальним сьогодні є здійснення діяльності на шляху до порозуміння суспільства, уникнення потенційних конфліктів. В такому контексті однією з форм роботи може стати проведення Даілогів. Було прийнято рішення провести майстер клас для учасників Форуму Мережі, для чого запросити експерта Ірину Брунову-Калісецьку. 7 серпня в рамках Форуму представники Мережі, дякуючи п.Ірині дізнались про особливості проведення діалогів та окреслили можливості їх застосування у роботі Мережі.
 
У відповідь на виклики, які стоять перед Мережею та українським суспільством було розроблено ряд ініціатив, які найближчим часом оформляться в напрямки діяльності і широка громадськість різних регіонів України матиме змогу долучитись до поширення об’єктивної нагальної інформації. Проаналізувавши внутрішньо-інституційні виклики, які стоять перед Мережею було прийнято рішення про оновлення складу Ради Мережі, до якої увійшли 5 представників ЦЄІ, а саме:
 
- Тетяна Федорова (Кіровоградський ЦЄІ, Кіровоградська Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського),
 
- Наталія Гордійчук (Дніпропетровський ЦЄІ, Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія),
 
- Олена Гаркуша (Черкаський ЦЄІ, Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Т.Шевченка),
 
- Наталія Шальнова (Херсонський ЦЄІ, ХМГО «Інформаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу та інновацій»),
 
- Людмила Чабак (Чернігівський ЦЄІ, Сіверський інститут регіональних досліджень).
А також представники Мережі вирішили обирати Голову Мережі прямим голосуванням, а не делегувати ці функції Раді. Новою Головою Мережі стала представниця Чернівецького ЦЄІ, та Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Євгенія Олійник.
 
Запрошуємо зацікавлену громадськість до співпраці.
 
Контактна особа – Євгенія Олійник (моб. 0509091345, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. )
 
****

Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) об’єднує 18 регіональних інформаційно-просвітницьких ресурсних центрів з питань європейської інтеграції в містах Вінниця, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Кіровоград, Кременчук, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Рівне, Суми, Тернопіль Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та офіційного партнера Мережі ЦЄІУ — Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (АР Крим). Центри європейської інформації України були створені в 2006-2008 рр. за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Місія Мережі центрів європейської інформації України - сформувати в Україні суспільство, яке базується на європейських цінностях.