ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Дні пам'яті Небесної Сотні

У п’ятницю, 20 лютого, в Чернівцях вшанували пам'ять героїв «Небесної Сотні». Саме в цей день рік тому почалися масові розстріли на вул. Інститутській, м. Києва, де загинули десятки українців. 
 
О 12.00 чернівчани вшанували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання. В багатьох навчальних закладах горіли свічки пам’яті та були виставлені фото тогорічних подій на майдані, зокрема в V таVI корпусах Чернівецького національного університету.
 
Напередодні в Чернівцях відбувся концерт білоруського гурту «Brutto» (колишній «Ляпіс Трубецкой»). Під час виступу лідер гурту Міхалок Сергій під час виконання пісні «Воїни Світла» закликав чернівчан «…згадати добрим словом та вшанувати пам'ять героя з Білорусії Михайла Жусневського, який одним з перших пав жертвою терору, захищаючи мирних людей на майдані …»  та тричі разом з публікою прокричав «Жыве Белорусь!» (Слава Білорусії!)
 
О 12.00 відбулося покладання квітів на могили загинувших Героїв Небесної Сотні Олександра Щербанюка та Василя Аксенина (Центральне кладовище).
Потім, о 18.00, на Центральній площі пройшов мітинг-реквієм, куди прийшли близько 200 місцевих жителів. Вони вшанували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання та спільноюмолитвою.
 
Завершився цей сумний день поетичним вечором о 19.00 в Літературному Целанівському центрі за участю молодих, але вже відомих в межах свого міста, поетів та письменників Любові Якимчук, Христі Венгринюк, Інги Кейван, Андрія Тужикова та Ірини Скрипник.
 
В нашому місті, в зв’язку з сумними подіями річної давнини, з’явилися нові назви вулиць: «Небесної Сотні» (колишня «Івана Стасюка»), «Героїв Майдану» (колишня «Червоноармійська»), «Олександра Щербанюка» (колишня «Василя Чапаєва») та «Василя Аксенина» (колишня «Михайла Фрунзе»)
 
Варто нагадати, що 20 лютого офіційно визнаний Днем Героїв Небесної Сотні.