ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Громадська журналістика – що нового?

27 лютого-1 березня 2015 року у Чернівцях проходила зустріч громадських журналістів та активістів з чотирьох регіонів України (Кіровоградської, Запорізької, Херсонської та Чернівецької областей).
 
Впродовж трьох днів 28 учасників обговорювали суспільно-важливі події, які відбуваються в Україні, акцентували увагу на практиках та можливостях щодо поширення актуальної для українців інформації.
 
Зустріч складалась із заходів різного формату: круглий стіл, робочі групи, лекція-дискусія, майстер-клас, презентація. Відомий чернівецький політолог п. Ігор Буркут окреслив для громадських журналістів основні етапи суспільного розвитку України та запропонував обговорити методи, які найкраще використовувати при поширенні актуальної інформації громадськими журналістами. Під час дискусії слухачі запитували у чернівецького експерта, як протистояти інформаційній війні з боку російської пропаганди?
 
В ході круглого столу активісти розмірковували про сучасний стан громадської журналістики в Україні, методи, які народились під час Євромайдану і отримали подальший розвиток. Однією з дискусійних була тема взаємодії із професійними журналістами, оскільки останні не завжди вважають громадських журналістів повноправними колегами. Досить часто в середовищі професійних журналістів можна почути, що "жодної громадської журналістики не може бути, тому що її не може бути в принципі". Наче б то проби пера молодих і не дуже, досвідчених та "зелених" авторів у сфері "т. зв. громадської журналістики" нічого, окрім роздратування, у професіоналів не викликають. Адже щоб мати право називатися журналістом, а отже й формувати громадську думку, обов'язково треба мати університетський диплом та видане редакцією посвідчення.
 
Водночас, соціальні мережі (в т. ч. Facebook), різні блогосфери стали тими майданчиками, на яких небайдужі громадяни виражають себе та свою здатність до громадянської журналістики. Часом навіть не підозрюючи, що їхні пости, перепости, лайки та інша активність можуть бути названі Громадською журналістикою.
 
Під час майстер-класу Ігор Гаврада запропонував активістам користуватись навчальним матеріалом, який впродовж двох останніх років розробив Український Народний Дім в Чернівцях, а саме: 2 посібники ("Основи громадської журналістики", "Хрестоматія практик громадської журналістики часів Євромайдану"), відео-уроки. Новинкою, якою можуть користуватись активісти, щоб підвищити або оновити свої знання стали аудіо-книги, які разом із іншими згаданими матеріалами можна знайти на сайті.
 
Під час зустрічі обговорювали також різні заходи, які відбуваються в регіонах на кримську тематику. Модератором обговорення відома громадська діячка з Криму Олександра Целіщева, яка підкреслила особливу роль громадських журналістів у висвітленні зазначеної тематики. Через те, що на території АР Крим стали неможливими громадські активності, перенесення уваги до проблеми в соціальні медіа є необхідним.