ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

У Чернівцях розпочали відзначення "Днів Європи в Україні – 2015"

Загрози та перспективи розвитку малого сільгоспвиробництв, проблеми його переорієнтації на ринок та стандарти ЄС обговорювалися під час веб-конференції "Угода про асоціацію: виклики для малих виробників сільгосппродукції", що проходила 29 квітня 2015 р. в Чернівцях. Зазначимо, що дана веб-конференція стала першим мережевим заходом в рамках кампанії "Дні Європи в Україні – 2015".
 
Участь у заході прийняли регіональні Центри Європейської інформації: Миколаївської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської та Хмельницької областей. Серед запрошених також були присутні науковці, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, майстри народних промислів та ін.
 
Під час веб-конференції експертами-доповідачми у сфері АПК було розкрито перспективні напрямки розвитку малого агровиробництва України в контексті Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, завідувач кафедри природокористування та техногенної безпеки ЧНТУ, кандидат економічних наук Михайло Селінний окреслив шляхи подолання існуючих загроз та викликів для малих сільгоспвиробників, можливості розвитку туризму й рекреації в сільській місцевості, налагодження первинної переробки сільгосппродукції.
 
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Римма Олексенко розповіла про перспективи розвитку дрібного підприємництва, кооперації на селі та організації органічного виробництва.
 
Представників регіонів України – учасників заходу цікавили такі питання як: подолання адмінперепон у сертифікації господарств та видів їхньої діяльності; вирішення суперечностей з оподаткуванням сільгоспкооперативів; їх виходу на європейський ринок; збільшення інвестиційної привабливості регіонів та підтримки локальних ініціатив вищим державним керівництвом.
Також висловлювалася думка про брак інформації щодо розвитку сільського господарства, зокрема в обласних та районних бібліотеках, які, до того ж,  не в спромозі купувати те передплачувати якісну друковану продукцію.
 
Наприкінці обговорення його учасники ще раз підкреслили, що необхідною умовою збереження та розвитку малих господарств є докорінна зміна підходів до виробництва, збереження та реалізації продукції. Водночас слід подолати безініціативність, інформаційний вакуум на селі та донести розуміння того, що саме об’єднання спільних зусиль дозволить врешті решт зберегти сільське населення, далі розвивати сільські території та стабільно підвищувати рівень добробуту їх мешканців.
 
Нагадаємо, що у цьогорічній кампанії "День Європи – 2015", яка здійснюється Мережею ЦЄІ візьмуть участь 15 областей України, а саме: Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська. Центрами Європейської Інформації заплановано ще провести спільні веб-конференції, перегляди фільмів Docudays UA, флеш-моби.