ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Мережа Центрів Європейської Інформації України провела Кампанію "Дні Європи в Україні – 2015"

У цьогорічній кампанії "Дні Європи в Україні – 2015", яка здійснювалася Мережею Центрів Європейської Інформації України взяли участь 16 областей України, а саме: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

Найбільша кількість заходів в Центрах Європейської Інформації відбувалася 16 травня 2015 р., безпосередньо в День Європи в Україні.

Родзинкою цьогорічної Кампанії та символом єднання різних регіонів України став флешмоб "Музика воїнів" проведений одночасно у 6 містах України (Кіровоград, Івано-Франківськ, Львів, Миколаїв, Чернівці, Херсон). Ідея флешмобу полягала в тому, щоб візуалізувати європейський вибір України та вказати на роль центрів європейської інформації на інформаційному фронті. Поєднавши ці дві речі та поспілкувавшись з Олександром Ткачуком – автором ініціативи "Музика воїнів", представники Мережі ЦЄІУ вирішили виконати Гімн ЄС "Оду радості" (як символ євроінтеграції України), переодягнувши виконавців в камуфляж (роль ЦЄІ на інформаційному фронті, поширюючи об’єктивну інформацію про ЄС у протистоянні пропаганді).

Поряд із тим, завдяки співпраці з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA мешканці восьми областей (Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської) переглянули кінострічку Ксенії Джорно "Къырым". Так, ідея створення першого післяокупаційного фільму "Крим" з’явилася у режисерки після спілкування зі знайомими кримчанами. Живучи в Арабських Еміратах, Ксенія Джорно хотіла розповісти про свою Батьківщину тим, хто її ніколи не бачив. Наприклад, у Чернігові в перегляді стрічки взяли участь представники владних інституцій та громадськості. На думку глядачів, презентоване кіно відображає реальну картину подій та належить до тих фільмів, актуальність та гострота яких зберігатиметься на наступні десятиліття. 

Дню Європи передувало проведення двох веб-конференцій. Перша з них – 29 квітня представники різних регіонів України спілкувались про виклики для малих виробників сільгосппродукції в контексті Угоди про Асоціацію. Ініціатором веб-конференції став Чернігівський центр європейської інформації, до якого приєднались ЦЄІ Миколаївської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської та Хмельницької областей. На іншій веб-конференції "Європейська ідентичність України – український культурний простір через призму історії" (15 травня) були розглянуті питання культурного простору України в контексті європейської ідентичності. Кожен регіон мав можливість донести своє бачення на це питання з огляду історичних традицій, притаманних саме цій місцевості.

Слід зазначити, що різноманітність запланованих заходів відрізнялася своїм регіональним колоритом і не обмежувалася спільним запланованим сценарієм. Регіональними ЦЕІ були представлені: мистецькі виставки, презентації, обговорення питань про роль європейських цінностей у сучасному світі, перегляди фільму "Къырым" від Docudays, наукові та веб-конференції.

Поширення наукового досвіду євроінтеграції вдалося обговорити на навчальній конференції організованою юними депутатами Чернівецької міської учнівської ради. На конференції були присутні представники знаних в Україні та Європі ВНЗ Чернівців, що раніше отримали свою практику в європейському суспільстві. В Мармуровій залі університету ім. Ю. Федьковича, вони щиро поділилися з присутніми власним досвідом і розповіли про всі аспекти освіти у їхніх ВНЗ.

Таким чином, кампанія "Дні Європи в Україні – 2015" вкотре проілюструвала силу свого поширення в кожному регіоні України. Саме європейський рух формує у свідомості українців ряд позитивних асоціацій і створює єдність поглядів.

Більш детальну інформацію можна отримати за тел. 0509091345 - Євгенія Олійник.