ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Буковинські експерти обговорили проблеми виборчого законодавства

Літо в самому розпалі, а це означає, що питання виборів знову стає актуальним. Хоча, здавалося б, до жовтня ще є час, проте вже сьогодні йде активне обговорення. 18 червня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2831-3 про місцеві вибори. Проаналізувати та дати оцінку положенням вирішили і буковинські експерти та політики.

 

У п’ятницю, 19 червня 2015 року, вже традиційно. у приміщенні Українського Народного Дому відбувся круглий стіл на тему: «Місцеві вибори та місцеве самоврядування: якими будуть результати реформ». Модерувала захід Смолдирєва Тетяна Петрівна, представниця Чернівецького прес-клубу. Говорили менше про децентралізацію, але більше про виборчу систему. З презентацією нас ознайомили Ігор Баб’юк, заступник голови ЧОГО «Комітет виборців» та Ігор Гаврада, кандидат політичних наук і експерт ЧОГО «Комітет виборців», основою якої було порівняння чотирьох законопроектів, які умовно назвали проектами Тимошенко (2831), Федорука (2831-1), РПР (2831-2) і Попова (2831-3). Проаналізувавши всі чотири законопроекти, стало зрозуміло, що Коаліційній угоді найбільше відповідає проект Попова.

 

На круглому експерти висловили своє бачення щодо нинішніх реформ. Заступник голови обласної адміністрації м. Чернівці Ярослав Курко зазначив, що місцеві вибори дуже важливі, навіть більше, ніж вибори до Верховної Ради України. Кількісне зменшення рад пан Ярослав оцінює абсолютно позитивно.

 

Микола Каспрук, заступник голови в окружній виборчій комісії, також прокоментував ці законопроекти. На його думку, всі вони чудові, проте «не на часі». Лише проект 2831-3 за його словами відповідає потребам сьогодення.

 

- Нам потрібно добре і надовго, а не швидко і на сьогодні, – висловила свою думку Тетяна Смолдирєва про прийняття законів.

 

З точки зору виборця виступив громадський активіст Арсеній Анциперов. Він вважає, що якщо ми прагнемо змін, то вибори потрібно проводити обов’язково. «Кажуть, що процес важливіший за результат. Мене цікавить результат», – прокоментував Арсеній Миколайович.

 

Підсумувавши, Ігор Баб’юк зазначив, що не все так погано. Позитивними сторонами прийнятого законопроекту є те, що кількість бюлетенів буде у два рази менша і тепер існуватимуть принаймні зрозуміліші «правила гри».

 

Насамкінець, експерти внесли свої пропозиції щодо місцевих виборів – потрібно взяти за основу жеребкування так, як це було на парламентських виборах.

 

Ксенія Філяк.