ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Літературний відпочинок з івано-франківськими письменниками

Література – поняття настільки багатогранне та різноманітне, що дати їй чітке визначення практично неможливо. Існує безліч літературних течій та жанрів, в яких автор може себе проявити повною мірою. Особливо широкий вибір постає перед письменником двадцять першого століття – політ фантазії не спинити вже нічим, тому, маючи талант до написання поезії чи прози та вміння доладно сконструювати думки в текст чи вірш, перед автором постає сила літератури у всій її величі.

 

Поціновувачам художнього слова, що завітали в Літературний целанівський центр ввечері 10 червня дуже пощастило – їм випала унікальна можливість познайомитися з творчістю одразу двох талановитих письменників: Тараса Прохаська та Галини Петросаняк. Не дивлячись на те, що тематика та стиль творів цих двох авторів суттєво відрізняються, їх все-таки дещо об'єднує: книги побачили світ за допомогою видавництва "Лілеєя-НВ", а саме завдяки його видавцю Василеві Іваночко. За допомогою модератора Олександра Бойченка вечір пройшов вдало і гості дізналися багато цікавого про збірки та самих авторів.

 

Першою свою збірку "Політ на повітряній кулі" презентувала Галина Петросаняк. "Це одна малесенька книжка, яка складається з трьох ще менших книжок", – так збірку охарактеризувала сама письменниця. Збірка містить близько 20-25 віршів, більшість з яких неримовані, та 10 прозових текстів есеїстики. Таку назву книга отримала завдяки своєму метафоричному змісту, адже політ на повітряній кулі можна порівняти з поезією як спробою бачити дійсність зверху, під іншим кутом, а не з буденної позиції.

 

Не менш цікаву презентацію своєї книги представив Тарас Прохасько. Ця збірка – лише перша з нової серії "Схід-Захід". Два автори зі Сходу та Заходу – вірші харківського поета Олега Коцарева "Плавні річки" та есеїстика Прохаська "Всі його фільми" – об'єднали свої твори в одній книзі, щоб якось стимулювати появу порозуміння між різними регіонами України. Сам Тарас Богданович не вірить, що література може допомогти возз'єднати ворогуючі території, проте вона може зробити якийсь крок в напрямку до вирішення проблеми. Тим паче, що за його словами якогось конкретного непорозуміння між жителем Сходу і Заходу немає, адже для людей творчих цієї проблеми не існує.

 

Ксенія Філяк.