ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Студенти розглянули поняття громадської журналістики на практиці Євромайдану

Не існує українця, який би не був знайомий із подіями, що відбувалися протягом 2013-2014 років. Євромайдан, Євросоюз, мітинг, барикада, Небесна Сотня, "Беркут", коктейль Молотова – ці слова звучали постійно, в кожній розмові. Це була справжня революція гідності, період, коли українці стали боротися за свою Батьківщину, момент, коли тисячі і тисячі людей із завмиранням серця спостерігали за радикальними змінами. І всі розуміли – так як раніше вже ніколи не буде.

 

Проте як навіть школяр міг бути в курсі всіх подій, що відбувалися прямісінько в точці кипіння протистояння? Як українці змогли зорганізуватися, тим самим створивши багатотисячну армію, яка боролась за нашу гідність і свободу? Як волонтери дізнавалися, що саме і в якій кількості необхідно пораненим мітингувальникам? Все це завдяки засобам комунікації, що на сьогоднішній день ефективно розвиваються. За допомогою соціальних мереж та засобів масової інформації весь світ дізнався, що Україна протестує, повстає, бореться.

 

Саме ця тема стала метою семінару "Громадська журналістика: практика Євромайдану", що відбувся в приміщенні Українського Народного Дому. Учасникам семінару запропонували розглянути відомі події під трохи іншим кутом зору.

 

Хто такі громадські журналісти? Це люди, що прагнуть не лише споглядати за подіями, але і закликати до певних рішучих дій. Для цього не обов'язково вчитися п'ять років в університеті, аби отримати диплом журналіста. Необхідно просто сказати собі "я хочу, я можу, я вмію".

 

Розглянули мету громадської журналістики, її завдання та як громадському журналісту донести свою позицію до цільової аудиторії. Також обговорили, які можливості надають соцмережі. Розвиток Євромайдану від початку до кінця показали у вигляді постів у Facebook, різноманітних фотожаб, карикатур. Також "познайомилися" з громадськими журналістами, що активно публікували в соцмережах свою точку зору на рахунок Євромайдану, закликали українців до рішучих дій, писали свої замітки і статті на тему, що сколихнула Україну. Учасники семінару змогли знову відчути на собі все те, що лише недавно відбувалося зі всіма нами.

 

Ксенія Філяк.