ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Каспрук: Статут територіальної громади Чернівців стане позитивним прикладом

Про це на зустрічі з експертного обговорення Статуту територіальної громади Чернівців зазначив міський голова О. Каспрук.

 

Громадськими модераторами першого експертного обговорення проекту Статуту громади виступили Товариство «Український Народний Дім», громадська мережа «Опора», Буковинська партнерська агенція, Буковинський Центр виборчих технологій, Інформаційно-правовий центр «Наше право», Буковинський центр реконструкції та розвитку, Буковинська агенція регіонального розвитку, Громадська рада при виконавчому комітеті міської ради.

 

Найбільшу зацікавленність у ході обговорення становило питання можливого впровадження санкцій для депутатів місцевих рад, які ухиляються від звітування перед виборцями, фінансового контролю, вдосконалення механізмів комунікації виборців і влади шляхом використання новітніх форм електронного врядування. Серед реальних пропозицій громадський активіст А. Анциперов запропонував розробити положення про наглядову раду комунальних підприємств.  

 

Попередній Статут територіальної громади Чернівців був затверджений у 2002 році і, відповідно, сьогодні багато його положень не відповідають вимогам часу. Робоча група, яка працювала над проектом Статуту впродовж травня-липня, підготувала зміни і доповнення до цього важливого документу та отримала ряд рекомендацій по його вдосконаленню.

 

В результаті обговорення експерти визнали, що дана експертна робота є вагомим оновленням на шляху до формування громадянського суспільства та висловили сподівання, що міська рада в подальшому оцінить це схвальним голосуванням.

 

Нагадуємо, що з проектом Статуту та додатками до нього можна ознайомитися на сайті міської ради за посиланням тут. Громадське обговорення проекту Статуту громади Чернівців триватиме до 29 вересня, коли документ буде винесено на затвердження сесії міської ради.

 

Детальна інформація за тел.: 0509091345 - Євгенія Олійник.