ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Міська рада незабаром розгляне зміни до Статуту територіальної громади Чернівців

Нещодавно у дворику Ратуші відбулося громадське обговорення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Чернівців. Ці зміни дозволять городянам брати участь у вирішенні питань місцевого значення та здійснювати контроль за роботою міської влади.
 
Раніше чернівецький міський голова ініціював створення комісії з розгляду питання про внесення змін і доповнень до Статуту територіальної громади м. Чернівців та нормативно-правових актів, що регулюють порядок участі членів територіальної громади міста у вирішенні питань місцевого значення. Комісія розпочала свою роботу з квітня 2015 року.
 
До складу комісії увійшли програмний директор громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Наше право» Оксана Ващук-Огданська, керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба, журналіст Надія Бабинська, голова Громадської ради при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради Микола Кушнір та інші громадські активісти, фахівці, посадові особи виконавчих органів міської ради.
 
За результатами роботи комісії був розроблений проект Статуту територіальної громади міста в новій редакції. Так, пропонується доповнити існуючі форми участі членів територіальної громади в місцевому самоврядуванні такими інструментами, як консультації з громадськістю, участь в роботі громадських рад, участь в роботі наглядових рад комунальних підприємств, електронна форма участі у місцевому самоврядуванні.
 
Міський голова відзначив, що ініціатива громади стає більш важливою для прийняття тих чи інших рішень, а ухвалення нового Статуту міста з додатками значно розширить можливості мешканців Чернівців щодо участі у вирішенні питань місцевого значення, дозволить контролювати роботу органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
 
На думку впорядника нової редакції Статуту Оксани Ващук-Огданської, чернівчани матимуть більше можливостей впливу на міську владу. Тож робота міської ради буде прозорою та відкритою. Під час обговорення відбулися дискусії щодо юридичних аспектів Статуту, прав і обов'язків міських депутатів і префектів.
 
Проект рішення про внесення змін до Статуту розглянуть на 69-й сесії міської ради 24 вересня.