ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Електронні петиції запрацювали у Чернівцях

Віднедавнього часу мешканці Чернівців можуть зветатися до органів місцевого самоврядування з побажаннями змінити ті проблеми, які їх турбують не виходячи з оселі. Такий спрощений механізм впливу громадян на прийняття рішень можливий завдяки новим впровадженням – електронним петиціям у Чернівцях. Буквально нещодавно українці могли спостерігати, як започатковувалися електронні петиції в загальнонаціональному форматі, а тепер і на місцевому рівні це стало можливим.

 

Так, на сайті Чернівецької міської ради з'явилася нова категорія для петицій. Там же розміщене Положення про електронні петиції в місті Чернівцях. В документі зазначається, що електронна петиція – особлива форма колективного звернення, розміщеного на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради в мережі Інтернет або порталі громадського об'єднання, що здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, яке за умови набрання необхідної кількості підписів на його підтримку, обов'язкове до розгляду органами чи посадовими особами місцевого самоврядування в особливому порядку.

 

Скористатися «правом петиції» мешканці міста можуть у простий спосіб – на сайті міської ради навпроти потрібної Вам петиції заповнити форму з Вашим прізвищем, ім'ям, електронною поштою і підтвердити її. Далі – Ваш голос зараховується і очікує 30-ти денного терміну та 250 голосів.

 

Загалом, судячи по активізації електронного ресурсу з петиціями громадскість сприйняла цю ініативу більш ніж позитивно. Слід зазначити, що найбільше петицій у Чернівцях пов'язано з проблемами доріг – асфальтування, ремонт, заміна покриття тощо. Серед розміщених пропозицій, які активно набирають голоси: запровадження велодоріжок на широких вулицях міста, заборона великогабаритному транспорту розвозити продукти по місту вдень тощо. Ініціатором подання петиції може бути громадянин України або особа, яка законно знаходиться на її териорії.

 

Для розгляду петиції органом або посадовою особою звернення повинно бути підтримане не менш ніж 250 однодумцями протягом 30 днів. Станом на 2 грудня необхідну кількість підписів на офіційному веб-порталі міської ради набрали дві електронні петиції. Зокрема, 255 підписів набрало звернення щодо побудови прихистку для безпритульних тварин (автор Продан Д.Т.). Також необхідну кількість підписів набрала петиція щодо впровадження інформаційних технологій в медицині (279 підписів, автор – Гусак Н.Б.).

 

Після отримання резолюції петиції будуть перенаправлені відповідному виконавцю. Відповідь про результат розгляду електронних звернень буде надано в 10-денний термін з моменту набрання потрібної кількості підписів.

 

Таким чином, невдовзі ми матимемо змогу побачити і відчути, як працюватиме даний механізм петиції і наскільки це буде ефективним для городян.