ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Ворожіння за бібліотечними полицями

І знову настала найзагадковіша ніч у році – ніч на 13 грудня. Свято Андрія Первозванного користується великою пошаною в Україні ще з давніх часів, не втрачає своєї актуальності і сьогодні.

Збереглися чимало цікавих традицій, пов’язаних з цим святом, що так і залишаються незмінними: кожна дівчина в цю ніч починає ворожити, сподіваючись заглянути в своє майбутнє.

Вже приємною традицією стало проведення ночі в бібліотеці – цікавої молодіжної вечірки у стінах Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Івасюка. П’ятий за рахунком захід такого роду відбувся якраз напередодні Андрія, 12 грудня, в самісінький час вечорниць та ворожіння.

Етновечірка «Вечорниці на Андрія» мала чим здивувати гостей: як завжди працювало безліч цікавих локацій, і кожен бажаючий міг обрати собі розвагу до смаку. Розпочали цікавий вечір гурт троїстих музик, що приємно вразили щирим виконанням українських народних мелодій, відомих кожному. Для любителів цікавих оповідей був представлений караван історій «Міст між минулим і сучасним» з Галиною Перепелюк. Поціновувачі хорошої музики весь вечір могли насолоджуватися її звучанням у виконанні різних талановитих музикантів, а ті, що небайдужі до кінематографу, переглядали улюблені фільми. Чимось свіжим та новим став показ колекції в етно стилі від дизайнерів та стилістів Театру моди. Кожен бажаючий міг спробувати себе у вишиванні, а також дівчатам пропонували плетіння гарних кіс.

Проте не варто забувати, що все таки бібліотека – храм книг та знань, тому відвідувачі могли провірити свої знання щодо традицій та історії Андріївських вечорниць та похизуватися ними на інтелектуальній грі та квесті «Пригоди у пошуках книги». Приємна компанія, цікаві запитання, дух перемоги, різноманітні гадання – що ще потрібно в таку чудову ніч?

Перепочити після квесту можна було за чашечкою кави у бібліотечній кав’ярні «Гостини на Андрія». Усміхнені та ввічливі дівчата пропонували гарячі напої та смаколики всім відвідувачам. А після відпочинку гості ще могли пограти в молодіжну гру «Мафія» або ж отримати відповідь на питання істини у салоні книжкової магії. Чарівна ворожка знає все, а в її роботі їй допомагають книги – збірники всесвітньої мудрості.

Щиро сподіваємося, що бібліотека продовжить тішити своїх відвідувачів такими чудовими заходами і в новому році.

Ксенія Філяк.