ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Адвокасі та громадська журналістика набуває поширення в Херсоні

11 вересня на факультеті філології та журналістики Херсонського державного університету відбувся семінар з теми «Інструменти адвокасі для громадських активістів та громадських журналістів» для студентів спеціальності «Журналістика». Організаторами заходу виступили товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» та Херсонський Центр Європейської інформації.

 

Модератори заходу – громадський активіст Дмитро Міцевич та прес-секретар апеляційного суду в Чернівецькій області Антон Шкуро – розповіли студентам-журналістам про нові можливості  захисту інтересів аудиторії ЗМІ. Зокрема про явище адвокаті та адвокаційні кампанії, що здатні результативно вирішувати проблеми міст та регіонів.

 

Д. Міцевич зауважив, що лідерами проекту «Український Народний Дім» за свою трирічну діяльність стали Кіровоградська, Херсонська та Запорізька області: «Тут є потужні осередки студентської молоді. Ми робимо акцент на студентів-журналістів, адже саме вони найчастіше пов’язують життя з громадською діяльністю».

 

Усі присутні дізналися, що адвокація являє собою суспільні зміни задля досягнення конкретної мети або вирішення певної проблеми. Інструментами адвокасі в даному випадку можуть бути скарги, повідомлення, письмові звернення, електронні петиції і т.д. Проте для досягнення результату цього може бути замало: варто не лише визначити проблему та сформувати чітку стратегію, але і розробити тактичний план дій і висвітлити роботу в ЗМІ.

 

«Адвокація також передбачає притягнення до відповідальності тих осіб, які мають виконувати покладені на них обов’язки. Це та сфера діяльності, яка дозволяє мобілізувати власні зусилля та вирішувати проблеми самотужки», − зазначив А. Шкуро.

 

Яскравий результат реалізації адвокаційної кампанії навів Дмитро Міцевич. В Чернівцях в онлайн-режимі працює платформа «Відкрите місто» і кожен громадянин може повідомити про явище, яке його хвилює: від відкритих каналізаційних люків і до порушення графіку руху автобусів. За рік існування платформи надійшло близько 500 звернень, за допомогою яких значна частина проблем міста активно вирішується.

 

Наприкінці зустрічі між доповідачами та студентами виникла дискусія, під час якої з’ясували, що задля привернення уваги громадськості необхідно публікувати свої звернення чи скарги не лише на сторінках «Вконтакте» чи «Фейсбуці», а й звертатися на офіційні сторінки органів місцевої влади. При чому пам’ятати, що зміни відбуватимуться лише в тому разі, коли дії будуть систематичними і рішучими.  

 

Дар’я  Акулова.