ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

На Херсонщині модернізували ціле місто

27 грудня на Херсонщині було урочисто відкрито невеличку новобудову, яка з'явилася як один з результатів проекту «Створення змін: модернізація громадського простору в місті Гола Пристань Херсонської області, Україна».

 

Проект, метою якого було створення у містечку зразку сучасного громадського простору, був фінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Польської Програми сприяння розвитку та Міжнародним Вишеградським фондом. Провідними партнерами проекту виступили Фонд політики розвитку (fpr.org.pl) з Польщі, Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (www.top-kaya.tk) та Голопристанська міська рада з України. Крім того, партнерами проекту були архітектори та громадські організації з Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини.


Реалізація проекту у Голій Пристані розпочалась у лютому 2015 року. Найпершим завданням був збір інформації та думок мешканців Голої Пристані про громадський простір міста, проблеми та побажання щодо його розвитку. Задля цього було розроблено сайт gopriplus.org, де кожен житель міг позначити одну або більше проблем, які, на його думку, потребують вирішення. Для кращого розуміння було виділено низку категорій, таких як доступність інфраструктури, сміття, освітлення, озеленення, інфраструктура для відпочинку, підтоплення та «інше». Люди могли не тільки написати про проблему, а ще й завантажити фотографію, щоб краще проілюструвати свій відгук.gopriplus.org став ще й інструментом комунікації з місцевою владою, яка не тільки отримувала нагальну інформацію щодо проблем міста, але ще за допомогою сайту звітувала, які проблеми є вирішеними, а які є в ході виправлення.


На підставі дописів і зауважень, що їх збирали протягом двох місяців, було визначено найважливіші проблеми та запропоновано прості рішення, які б могли покращити міське середовище. Найактуальніше завдання було визначено шляхом голосування – проект передбачив можливість голосувати як через вебсайт, так і смсками, або навіть паперовими бюлетенями, що знаходилися у чотирьох закладах міста.


Голосування показало, що однією з найсерйозніших проблем для містян є відірваність острова Білогрудів, де проживає кількасот людей, від основної частини Голої Пристані. Сполучення між островом і містом відбувається на човнах, але, особливо у негоду, людям доводиться подовгу чекати на одному березі, щоб дістатися домівок. Тому розумним та здійсненним першим кроком в подоланні цієї проблеми люди визначили встановлення павільйону зупинки річкової переправи.


Проект павільйону було розроблено спільно польськими та чеськими архітекторами за участі спеціаліста міського відділу містобудування, архітектури та капітального будівництва Голої Пристані. Наміром проекту було створити сучасний осередок європейського зразка, який був би не лише зупинкою переправи,але й місцем зустрічі та відпочинку для голопристанців. В ході підготовки ескізів архітектори провели відкриті консультації з мешканцями з тим, щоб зібрати різноманітні побажання майбутніх користувачів громадського простору.


Будівельні роботи проводились у жовтні-грудні 2015 року. Створений павільйон зупинки обладнаний сонячною панеллю, точкою доступу до мережі Wi-Fi та камерою спостереження. Продумано сконструйовані лавки захищають від вітру, у той час як легкість та простота конструкції дають змогу насолоджуватися краєвидами та свіжим повітрям з Дніпра. З настанням теплої погоди дахові сітки будуть оповиті рослинами, які захищатимуть очікуючих від літньої спеки.


Проект в соц.мережах: https://www.facebook.com/gopriplus/https://vk.com/club88714951