ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

У Чернівцях розповіли про дієві інструменти боротьби з корупцією

Практичний тренінг з питань запобігання та протидії корупції, дієвих антикорупційних інструментів та практичних аспектів доступу до публічної інформації відбувся 20 січня у Чернівцях на базі Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ.

 

Захід проведено в рамках проекту Інституту Медіа Права «Майстерня активних громадян». До участі у тренінгу були запрошені представники громадських організацій, громадські активісти, волонтери, учасники громадських рухів та журналісти.

 

Тренери проекту – Андрій Кучуран, магістр політології, регіональний координатор Громадського Руху ЧЕСНО, Олеся Холопік, менеджер проекту «Майстерня активних громадян» та Ольга Обершт, активістка Громадського Руху ЧЕСНО та ініціативи INFOKEY – ознайомили учасників з поняттям корупції та її видами, засобами протидії та запобігання корупції, дієвими інструментами у боротьбі з корупцією, а також розповіли про досвід громадських ініціатив, рухів та організацій, що досягли успіхів в антикорупційній сфері: антикорупційної кампанії ЧИСТІ ВИШІ, антикорупційної кампанії АНТИЛАПА Громадянської мережі ОПОРА та Руху ЧЕСНО.

 

Від Тетяни Семілетко, юриста Інституту Медіа Права, учасники тренінгу довідалися, як правильно написати запит на інформацію та кому його адресувати, зокрема як використовувати платформу «Доступ до правди» для подачі електронних запитів. Також Тетяна Семілетко розповіла про громадську платформу Реанімаційний Пакет Реформ, яка об’єднує провідні неурядові організації і експертів з усієї України та виконує функції координаційного центру з розробки та реалізації ключових реформ в Україні.

 

У рамках Майстерні буде проведено ще два таких навчальних модулі. Як зазначили організатори, мета цих тренінгів – не лише дати теоретичний та практичний матеріал, а в першу чергу знайти та об’єднати однодумців, які прагнуть посилити свою спроможність у контролі за владою, ініціювати та розпочати певні антикорупційні кампанії, рухи, проекти.

 

Для учасників тренінгів буде також оголошено конкурс на кращі журналістські статті, розслідування, антикорупційні кампанії тощо.

 

Лілія Халавка.