ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Юних депутатів навчили медіа-грамотності

Сьогодні наше суспільство повністю залежить від засобів масової інформації: люди переглядають новини по телебаченню, слухають радіо, читають інформаційні статті у газетах та інтернеті. Тож не дивно, що нами дуже легко маніпулювати за допомогою слова. Як же вберегти себе від інформаційної пастки та не стати жертвою неправди?
 
Депутатам Чернівецької міської учнівської ради випала чудова нагода розібратися в цій актуальній проблемі. 15 грудня в Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича в рамках проекту моніторингу регіональних ЗМІ, що проводиться Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика, та за сприяння кафедри журналістики ЧНУ і ГО «Клуб української молоді» відбувся семінар з медіаграмотності для юних лідерів чернівецьких шкіл. Своїм досвідом та цікавими розповідями з учнями поділилися журналісти та медіа-експерти: Василик Любов, Смолдирева Тетяна, Пазюк Роман та Раренко Лариса.
 
Нині люди дуже скептично відносяться до засобів масової інформації. Як виявилося, лише половина населення України довіряє тому, що розповідають нам журналісти. І якщо переважна частина українців похилого віку звикли довіряти тому, про що говорять з телеекранів, то молодь відноситься до цього з обережністю. Потрібно навчитися розрізняти якісну правдиву інформацію від наклепу та фраз, вирваних з контексту, лише тоді можна вважати себе освіченим та впевнено визначатися, чому довіряти. Сьогодні 97% теле і радіокомпаній належать олігархам. Очевидно, що тут новини будуть висвітлюватися лише з одного боку. Лише 3% ЗМІ керуються суспільними мовниками.
 
Проте тепер українські медіа намагаються боротися з цим і висвітлювати лише правдиві новини та навчити людей розбиратися у заплутаному клубку інформації. Саме такі семінари допомагають свідомій молоді і, сподіваємося, позитивно сприятиме розвитку нашої держави.
 
Ксенія Філяк.