ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Чернівчани переглянули фільм про музичні традиції кримських татар

Документальний кінематограф дозволяє дізнатися більше про будь-яку подію у світі під конкретним кутом зору, а також відкрити для себе історію людини чи народу. Французький режисер Вінсент Мун – майстер так званого «партизанського» стилю (імпровізаційна зйомка в незвичайній обстановці).
Чоловік цікавиться музичними традиціями різних народів, зокрема і тих, що проживають на території України. Вінсент дослідив кримсько-татарську музичну спадщину і підготував на цю тему повнометражний документальний фільм «Кримські стежки».
Поринути у світ чаруючих мелодій вдалося всім бажаючим, що відвідали Чернівецьку обласну наукову бібліотеку в суботу, 30 січня. Фільм, який тривав годину, познайомив нас із деякими традиціями кримських татар, а також із безліччю пісень та мелодій у виконанні дітей, молоді та старших людей. Глядач ніби перенісся туди, в Крим, де проживає такий культурно багатий та волелюбний народ. Старші люди розповіли, як важко їм було пережити період Другої Світової війни, коли безліч кримських татар було депортовано. Вони щасливо посміхаються в камеру, задоволені тим, що можуть знову спокійно жити на рідній землі, навіть не знаючи, що скоро їх знову спіткає схожа доля.
Звучання музичних інструментів, чаруючі голоси та пісні приємно контрастують на фоні з мальовничою природою півострова. Глядач знайомиться також із весільними традиціями кримських татар; не тільки чує звучання їхніх мелодій, а ще й спостерігає за граційними рухами, що формують народні танці.
Сьогодні як ніколи українці і кримські татари повинні підтримувати одне одного. Адже, як помітив Дмитро Міцевич, долі наших народів переплітаються і мають багато спільних рис. Нелегкий історичний шлях, багата культура та любов до своєї нації об’єднують нас. І ми всі віримо, що вже зовсім скоро знову зможемо мирно жити на території однієї держави – України.
Організаторами показу виступили Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» та Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені М. Івасюка.
Ксенія Філяк.