ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Чернівці за здоровий спосіб життя!

Проблема розповсюдження шкідливих звичок серед молоді, на жаль, завжди залишається актуальною. Підлітки, що навіть не досягли повноліття, дуже часто потрапляють під вплив згубної компанії, що призводить до дуже негативних наслідків. Чому ж молодь надає перевагу палінню чи вживанню алкоголю замість заняття спортом? Однозначну відповідь дати важко, проте можна боротися за зміну пріоритетів.
Саме в такому напрямку працювала коаліція «За здоровий спосіб життя», що діяла протягом 2004-2005 років при товаристві «Український Народний Дім в Чернівцях». Коаліція була створена об’єднанням представників багатьох громадських організацій міста задля запобігання залежності молоді від шкідливих звичок.
У кінці вересня 2004 року в Українському Народному Домі був проведений круглий стіл «Стан залежності молоді міста Чернівці від шкідливих звичок», учасники якого обговорили результати попередньо проведеного анкетування серед неповнолітньої учнівської молоді. Як виявилось, 63% учнів у своєму житті періодично вживають алкоголь і тютюнові вироби, а 5% навіть наркотики! Проте більшість підлітків бажають відмовитися від цих звичок та зайнятися спортом. Саме тому коаліція «За здоровий спосіб життя» вирішила допомогти молоді обрати правильний шлях. Вони проробили чималу роботу, створивши комісію з представників податкової міліції, аби контролювати продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які ще не досягли 18 років, запропонувавши молодим людям безліч цікавих альтернативних шляхів і зацікавивши їх до активного проведення дозвілля. Активістам коаліції навіть вдалося заручитися підтримкою Чернівецької міської ради задля спільної боротьби.
На жаль, зараз коаліція «За здоровий спосіб життя» не активна, а популярність алкогольним напоїв, тютюнових виробів та наркотиків серед молоді лише зростає. Потрібно негайно скерувати свої сили на боротьбу із шкідливими звичками та продовжити діяльність коаліції 2004-2005 років. Потрібно довести насамперед самим собі, що Чернівці – місто здорової та активної молоді.
Ксенія Філяк.