ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Культура, розвиток бібліотек та реалізація ініціатив у м.Чернівці

Громадське обговорення щодо ролі бібліотек в сучасному світі відбулось у центральній міській бібліотеці м. Чернівці. Висвітлювались досягнення бібліотекарів та окреслювалось коло питань, над якими варто працювати найближчим часом разом, залучаючи допомогу та підтримку міської влади та громадськості.
Учасники заходу: міський голова Каспрук О.П., заступник голови обласної ради Мельничук В.К., посадовці, бібліотекарі, громадські діячі, науковці, депутати Чернівецької міської ради, відвідувачі бібліотек.
Виступ кожного учасника починався словами вдячності та прихильності до шаленої праці, яку здійснюють щодня працівники бібліотек на шляху до розвитку культури та освіченості громадян. Водночас, зусиллями модератора, вдалось повернути обговорення в русло конструктивну та конкретних проблем і потреб бібліотек.
Одним з основних повідомлень, висловлених громадськістю, стало те, що бібліотеки співпрацюють з численною кількістю партнерів і надалі повинні її збільшувати. Таким чином бібліотеки стають центром суспільного життя, задовольняючи запит відвідувачів. Мова йде про партнерство з науковцями, громадськими об’єднаннями, активістами, представниками державних структур, навчальних закладів тощо. Зокрема, керівник проектів Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Євгенія Олійник розповіла про десятирічний досвід співпраці організації з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка: «Завдяки такій співпраці ми спільними зусиллями можемо реагувати на запити громади. Наприклад, відповіддю на виклики сучасних суспільно-політичних процесів в країні була серія відео-конференція з представниками Кіровоградської та Херсонської області для обговорення тематичних питань: співпраці сучасних молодих письменників, можливостей після підписання Угоди про Асоціацію з ЄС для представників малого та середнього бізнесу тощо».
Читачі висловили бажання мати доступ до більшої кількості сучасних періодичних видань, зокрема з економічних питань, оскільки законодавство в Україні змінюється швидше, ніж видаються підручники. Наступним нагальним питанням є комп’ютеризація бібліотек та покращення технічного оснащення.
Учасники, підсумувавши досягнення бібліотекарів та щоденну важку працю беззаперечно погодились з думкою, що варто популяризувати діяльність бібліотек, послуги, які надаються та запрошувати ініціативних громадян активніше пропонувати свої ідеї. Адже, за словами міського голови Олексія Каспрука, кошти в бюджеті є міська рада планує сприяти розвитку культури в Чернівцях.
Євгенія Олійник.