ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Віртуальні ініціативи, що змінюють реальний світ

12 та 13 лютого в Олександрії та Кіровограді відбулися дискусії на тему: «Віртуальні ініціативи, що змінюють реальний світ». Громадські активісти з Олександрії, Нової Праги та інших населених пунктів району активно долучилися до обговорення цифрових ініціатив, що допомагають розвитку міст, оперативному та прозорому врядуванню, контролю народних обранців та іншим змінам у реальному світі. Найбільше зацікавлення викликали віртуальні платформи, що спрямовані на розвиток громади та самоорганізацію, зокрема успішний приклад порталу громади Приірпіння (http://www.kotsubynske.com.ua/)
Окрім сторонніх цифрових ініціатив, олександрійці запропонували проаналізувати ефективність власних проектів. Окремим блоком обговорення став пошук ресурсів на реалізацію ініціатив і написання заявок міжнародним донорським організаціям.
Вже наступного дня віртуальні інструменти, що змінюють світ обговорювали активісти Кіровограду. Якість дискусії і активність присутніх була надзвичайно високою. Обговорення почалося з можливостей нових медіа для координації місцевих громад, продовжилося прикладами сучасних урбаністичних проектів, що народилися з віртуальних ініціатив. Поступово учасники перейшли до інтернет-платформ та інструментів, що дозволяють будувати діалог з владою, зокрема створення електронних петицій і залучення членів громади до їх підтримки. Окремою темою став моніторинг діяльності влади та розподіл податків. Найбільшим викликом для аудиторії стала трансформація дискусії від пошуку перепон до усвідомлення можливостей.
Численні приклади надихнули кіровоградців на створення власних ініціатив для розвитку міста і не лише віртуальних. Найближчим часом силами активістів відбудеться урбан-кемп, що має стати гарною платформою для розбудови нових проектів.
Головним наслідком подібних дискусій, на думку тренера Антона Ємельянова, є усвідомлення власних сил. За усіма віртуальними ініціативами стоять звичайні люди, що творчо підійшли до викликів життя. Сучасні інструменти комунікації дозволяють скоротити відстань та час і активно ділитися досвідом між ініціативами, застосовувати їх у різних містах. Варто лише почати.
Антон Ємельянов.