ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Антикорупційний форум «Рух за очищення» в Чернівцях

Відкриваючи у Чернівцях антикорупційний форум «Рух за очищення», ініціатор руху – голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі зазначив, що йому насамперед важливо почути думки людей, ідеї, спільно виробити якусь програму, щоб потім так само спільно її реалізовувати.
«Два роки тому український народ стояв на барикадах проти злочинного режиму, злодіїв, брехунів і олігархів, стояв до кінця і переміг», – підкреслив Міхеіл Саакашвілі, –всі думали, що це стане початком нової України – країни без корупції і правителів, які вміють тільки красти і обманювати.
«Я впевнений, що в дні Майдану ніхто не міг припустити, що менше ніж за два роки уряд буде належати тим самим олігархам, проти яких стояв Майдан, що корупції буде стільки ж, як було, навіть ще більше, ізлидні будуть більші… Факт є фактом –вУкраїні стався олігархічний переворот-реванш. Контрреволюція уже відбулася, влада продалася олігархам, відмовилася представляти народ, політичний розклад сил абсолютно не відображає думки і настрої нашого суспільства»,– наголосив він. За словами Міхеіла Саакашвілі, єдиний вихід із ситуації, що склалася – дострокові вибори до ради, повне оновлення політичного класу країни.
І Європа, і Сполучені Штати Америки зацікавлені в тому, щоб проблеми в Україні були вирішені, зауважив ініціатор«Руху за очищення»,однак Україна сама в першу чергу повинна побороти корупцію, з якою сьогодні, відповідно до проведених досліджень, зустрічається 80% населення.Україна займає останні місця у рейтингах практично за всіма показниками, економіка скоротилася вдвічі, 48% її зараз перебуває в тіні.
Як приклад Міхеіл Саакашвілі навів Грузію, економіка якої за час його президенства зросла в чотири рази – і це в той час, коли країна перебувала у стані військового конфлікту. Це показник того, підкреслив він, якого успіху можна досягти, якщо не красти самому, не дозволяти красти іншим, а натомість давати можливості для розвитку. Сьогодні питання зміни уряду – це питання нацбезпеки, наголосив очільник Одеської області, – до влади має прийти нове покоління молодих талановитих політиків, які не боятимуться взяти на себе відповідальність. У Грузії під кінець проведення реформи 80% держапарату складали молоді люди віком до 30 років. За словами Міхеіла Саакашвілі, в цьому були і свої мінуси, адже робилося багато помилок, однак багато кардинальних речей, зауважив він, здатна зробити тільки молодь.
В Україні, на відміну від маленької Грузії, де дуже багато людей тим чи іншим чином пов’язані між собою – родинними, сімейними, сусідськими стосунками тощо, провести повне очищення влади шляхом звільнення керівників з посад та притягнення їх до відповідальності зробити набагато простіше.Як зазначив Міхеіл Саакашвілі, серед тих, кого в Грузії за корупцію посадили до в’язниці, було чимало високопосадовців, його особистих друзів і знайомих. «Головний принцип – нікого не жаліти, тому що всі ми представляємо наше суспільство, і якщо свої інтереси поставити вище суспільних – все закінчиться», – акцентував він. Нових кандидатів потрібно обирати на прозорій конкурсній основі – це дозволить вибрати кращих. Також потрібно слідкувати, щоб привілеїв не мало їх найближче оточення.
Перед учасниками форуму виступили також співзасновник Центру вільної економіки імені Бендукідзе, член координаційної ради «Руху за очищення»  Володимир Федорин,  голова політичної партії «Демальянс»Василь Гацько, депутат Парламенту Грузії, один із розробників одеського пакету реформ Георгій Вашадзе, заступник голови партії «Демальянс» у Чернівецькій областіСергій Яремчук, представник «Клубу підприємців Буковини» Мирослав Ніколайчук та активний член волотерського руху, представник профспілки Калинівського ринку Антоніна Баб’юк.
Володимир Федорин, зокрема, наголосив на тому, що необхідно впроваджувати швидкі і радикальні реформи, які розробляв і пропагував талановитий реформатор КахаБендукідзе. Правляча еліта ніколи не втілить їх у життя, зауважив він, сподіватись на когось марно – це потрібно робити самим, справа лише у тому, щоб взяти на себе відповідальність.
Серед головних завдань антикорупційного руху Василь Гацько назвав відставку Уряду Яценюка з подальшим формуванням нового уряду, призначення незалежного Генерального прокурора, який буде здатний зламати корумповану систему, ухвалення пакету законів про економічну свободу, запровадження невідворотності покарання, а також прийняття нового виборчого законодавства.
«Наша команда, українські колегирозробили пакет реформ, які пропонуємоімплементувати в Україні.Ці реформи здатні реально в короткі терміни змінити країну. Якщо їх не проводити, тоталітарна ментальність наших сусідів захопить країну», – наголосив Георгій Вашадзе.
Сергій Яремчук, Мирослав Ніколайчук та Антоніна Баб’юк закликали громадськість активно долучатись до «Руху за реформи», який має стати майданчиком для концентрації нових сил.
Лілія Халавка.