ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Учнівські права у рамках документального кіно

Підлітковий вік – це непростий період, коли діти поступово стають дорослими. Але хто ж вони у цьому перехідному стані? Чи усвідомлюють, що кожен з них – вже особистість, що має свої права та обов’язки і в змозі приймати самостійні обдумані рішення?
Чернівецька міська учнівська рада спільно із Docu/клубом про права людини провели зустріч, де відбувся показ фільму на базі Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка. Цим самим депутати допомогли учнівській молоді розібратися у питаннях свого місця в суспільстві, зрозуміти, що таке демократія та розглянути типові проблеми сучасних підлітків. Наразі юні депутати, що представляють школи №31, 1, 6 та ліцею №3 провели показ документального фільму у своїх навчальних закладах і охоче поділилися своїми враженнями, відповівши на кілька запитань:
- Ваша думка про показ фільмів про права учнів старшокласникам?
- Я вважаю, що показувати такі фільми старшокласникам дуже важливо, оскільки вони починають замислюватись над майбутнім, що напряму залежить від кожного з нас, - відповіла учениця 9 класу Чернівецького ліцею №3 Анна Шумко.
- Чи вплинув перегляд фільму на сприйняття старшокласниками своїх прав?
- Загалом фільм справив позитивне враження, показав приклад політичної боротьби, дечого навчив, - розповідає Олександр Муринюк, учень 11 класу ЗОШ №6. - Пересічний учень, що поспішає додому, поставиться до цього байдуже, в той час, коли учні більш цікаві до чогось нового візьмуть для себе багато корисного з такого фільму.
- Чи легко було організувати показ фільму у своїй школі?
- Організувати було не важко, адже нам дуже допомогла Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека, - зазначила Анастасія Гладиш, учениця ЗОШ №1, - мені залишилося спитати дозволу у вчителя, домовитися про деталі проведення та покликати друзів.
ЧОУНБ ім. М. Івасюка і справді активно сприяла здійсненню цього проекту, про що розповіла Галина Добровольська, завідувач відділу інформаційних технологій і електронних ресурсів:
«Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Івасюка вже кілька років поспіль була майданчиком для Мандрівного документального кіно Docudays UA завдяки нашим регіональним партнерам Чернівецькій міській молодіжній організації «Клуб Української Молоді» та товариству «Український народний дім в Чернівцях». В 2015 році був оголошений конкурс про створення постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA при бібліотеках програми «Бібліоміст», в якому наша книгозбірня взяла участь і перемогла».
Також пані Галина з сумом констатує, що на сьогоднішній день учнівська молодь не повністю обізнана у своїх правах та обов’язках, не кожен старшокласник може захистити себе з правової точки зору. У конфліктних ситуаціях молодь не завжди може відстояти себе самостійно. Саме тому такі фільми і подальші їхні обговорення просто необхідні, щоб сприяти формуванню у підлітків власної точки зору і вміння її захищати.
Варто зазначити, що наразі це не кінець, і юні депутати планують провести ще декілька показів документального кіно у своїх школах.
Ксенія Філяк.