ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Батьки кіровоградських дітей ініціювали створення дорадчого органу при управлінні освіти

Активісти благодійної організації «Берегиня миру» презентували результати проекту «Громада міста за прозорі місцеві бюджети».
У рамках проекту волонтери провели опитування батьків для визначення прозорості витрат в закладах освіти Кіровограда, моніторинг процесу тендерних закупівель управлінням освіти Кіровоградської міської ради, дізнавались у школах про їхні видатки. Під час проекту активісти намагались зрозуміти, яким чином і куди розподіляються видатки на освіту.

«Ми хотіли дізнатись, як відбувається фінансування закладів освіти, хто розпоряджається бюджетними коштами, за яким принципом розподіляються кошти. Жодних викриттів ми не робили. Цікаво те, що наші волонтери помітили зміни після надходження запитів до навчальних закладів. Ми спровокували школи до кращого харчування дітей. Зараз формується Батьківська рада при управлінні освіти, до нас приєднуються батьки. Маємо активну ініціативну групу
», - розповіла керівник проекту Юлія Шкурупій.
 
Саме батьківська рада, до якої активісти закликають батьків дошкільнят і школярів, надалі спостерігатиме за тендерними закупівлями, моніторитиме видатки, а напередодні нового бюджетного року сформує свої пропозиції щодо фінансування галузі освіти Кіровограда.
 
«Ми не збираємось зупинятись, продовжуватимемо працювати в батьківській раді. Ми хочемо оптимізувати бюджетні видатки, аби батьківські внески не були потрібні взагалі. Такий досвід маємо в Сумах і Тернополі. Зараз фактично маємо подвійне оподаткування, адже фінансування йде за рахунок наших податків, а батьківські внески - це неформальні податки у школах. Але треба пропонувати щось альтернативне. До кінця року розбиратимемось із бюджетом, аби на наступний рік дати такі пропозиції, щоб унеможливити збирання батьківських внесків. Особисто я проти легалізації батьківських внесків у благодійних фондах», - повідомила під час сьогоднішньої прес-конференції Юлія Шкурупій.
 
Наразі, згідно опитування, у якому взяли участь півтисячі кіровоградців, 99,9 % опитаних сплачують у школах «батьківські фонди» готівкою, разом з тим жоден з батьків не знає, яку суму на школу виділяє міський бюджет, а 77% батьків хочуть впливати на процес планування витрат з фонду школи.
 
Набір до Батьківської ради при управлінні освіти Кіровоградської міської ради триватиме до 29 квітня 12.00. Для участі в установчих зборах для формування Батьківської ради необхідно до цього часу подати в паперовому вигляді заповнену та підписану анкету-заяву за адресою: м. Кіровоград, вул. В. Перспективна 41, каб. 209 (управління освіти міської ради, робочі дні з 8.00 до 12.00). При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу.