ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Учасники конференції «Механізми взаємодії громадськості з владою» презентували відеоролики на тему адвокасі

19 березня в Українському Народному Домі відбулася конференція «Механізми взаємодії громадськості з владою». Вона стала завершальним етапом проекту «Інструменти адвокасі для активістів та журналістів», який реалізовувався Товариством Український Народний Дім спільно з партнерами з Кіровограда та Херсона. Під час конференції її учасникам – представникам громадських організацій, журналістам та блогерам з трьох областей – організатори розповіли про досвід громадських адвокаційних кампаній у місті Чернівці та поділилися досвідом співпраці з місцевою владою у впровадженні громадських ініціатив «Відкрите місто» і «Фінанси міста».
Окрім цього, було розглянуто питання щодо розвитку громадської журналістики в Чернівецькій області та її трендів. Після обговорення учасники заходу працювали у групах над виконанням практичних завдань. Їм, зокрема, на конкретному прикладі потрібно було показати, як за допомогою інструментів адвокасі громадські журналістати можуть вирішити ту чи іншу проблему, а також навести приклад, як використовувати соціальні мережі та електронні ЗМІ під час здійснення адвокаційних кампаній. Результати проведеної роботи були представлені у двох відеороликах.
 
Підбиваючи підсумки конференіії, огранізатори та гості зазначили, що підняті питання взаємодії влади і громадськості залишаються актуальними, тому важливою є подальша співпраця, обмін досвідом, а також конкретні дії і застосування на практиці інструментів адвокасі для вирішення проблем громади.
 
Володимир Старик: Для проведення адвокаційних кампаній потрібен чіткий план дій
 
Практичними порадами про те, як зробити адвокаційну кампанію успішною, поділився під час свого виступу перед учасниками конференції «Механізми взаємодії громадськості з владою» голова Товариства «Український Народний Дім у Чернівцях» Володимир Старик. У першу чергу, зазначив він, потрібно чітко визначити кінцеву мету, після цього спланувати діяльність, розписати заходи, якщо потрібно – знайти фінансування для проведення акцій. Також, за словами Володимира Старика, має бути окреслена цільова група – ті люди, які, власне, отримають користь від проведеної кампанії. Найголовніше, підкреслив він – це визначення ключових осіб з боку влади, від яких залежить вирішення цього питання, при цьому потрібно намагатися залучити їх до співпраці.
 
«Якщо стати в позу борця «ми є одні, а вони інші, ми щось хочемо, а вони впираються» – нічого доброго з цього не вийде», – зауважив Володимир Старик. З чиновниками, наголосив він, потрібно постійно говорити, переконувати – це дуже хороша практика, і тільки коли їх вдасться залучити на свій бік, можна буде робити заплановану справу.
 
Також голова Товариства «Український Народний Дім» додав, що за ініціативи Євгенії Олійник – координатора проектів організації, успішний досвід адвокаційних кампаній, які проводились Народним Домом та іншими громадськими організаціями, було вміщено у збірнику «Товариство Український Народний Дім: Історія успіху кампаній громадського представництва». Завдяки цьому усі охочі матимуть змогу отримати цікаву інформацію про історію та особливості проведення таких кампаній у Чернівцях безпосередньо від їх організаторів та учасників.
 
Лілія Халавка.