ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Важливість освіти очима документального кіно

Кожному відомо, що документальні фільми – найкращий спосіб висвітлити певну проблему та змусити глядача замислитися над її можливими рішеннями. Особливо важливу роль таке кіно відіграє для свідомості підлітка – людини, що лише формує своє світосприйняття та вчиться аналізувати інформацію.
Дізнатися більше про важливість освіти необхідно всім учням, адже далеко не кожен усвідомлює структуру цього питання. Саме тому для старшокласників ЗНЗ №3 міста Чернівці 7 квітня 2016 рокубув проведений показ двох документальнихфільмів. За сприяння Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка, при якій діє кіноклуб «DocuDays», товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» та Чернівецької міської учнівської ради учні змогли переглянути фільми «Абетка» та «Відкритий урок».
Сюжети двох короткометражок суттєво відрізняються, проте їх об’єднує одна спільна ідея – навчання необхідне кожному. Події першого фільму під назвою «Абетка» розгортаються в Ліберії навколо сімнадцятирічної дівчини Веле, яка мріє стати медсестрею. Проте шлях до мети для неї дуже тернистий, адже Веле не вміє навіть читати і писати. Дівчина не падає духом і йде до школи разом зі своєю семирічною донькою, впевнена, що зможе залишити позаду жахливі спогади про громадянську війну в Ліберії.
Фільм «Відкритий урок» розповідає про підготовку української міліції до «Євро-2012». На час, коли столиця повна іноземцями, охоронці порядку повинні виконувати не лише свою звичну роботу, а й слугувати координаторами для тих людей, що вперше завітали до України. Проте виявилося, що така задача надзвичайно складна – правоохоронці не володіють англійською мовою навіть на необхідному примітивному рівні. І хоча з міліцією проводилися спеціальні уроки, навряд чи іноземці згадають українську націю як освічений народ, адже охоронці порядку навіть дорогу не могли пояснити!
Після перегляду документальних стрічок учні дійшли висновку, що хоча героїня першого фільму зовсім не має ресурсів і можливостей для втілення своєї мрії в життя, вона набагато швидше може досягти успіху, чим українські правоохоронці, яким були надано все необхідне, але вони не зуміли цим скористатися. Сподіваємося, що учні винесли з цього важливий урок і тепер будуть приділяти освіті більше уваги.
Варто нагадати, що покази документальних фільмів вже відбулисяу ЗНЗ №1, 6, 31 та Чернівецькому ліцеї №3. Наразі це ще не кінець, такі заходи планують провести ще в кількох навчальних закладах нашого міста.
Ксенія Філяк.