ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Буковинців консультуватимуть юристи Української Гельсінської спілки з прав людини

Віднедавна Чернівці теж приєдналися до правозахисного руху найбільшої асоціації правозахисних організації в Україні – Української Гельсінської спілки з прав людини. У четвер, 7 квітня, чернівчанам презентували роботу Громадської приймальні з надання безоплатної юридичної допомоги УГСПЛ, основним напрямком роботи якої є захист прав та свобод громадян.
Регіональний координатор, юрист громадської організації «МАРТ» в м. Чернігів Дмитро Науменко зазначив, що приймальні УГСПЛ функціонують як певні центри прав людини у регіонах. Крім надання юридичної допомоги у спілці діє центр стратегічних справ, тобто справу можуть порушувати не лише на локальному рівні, але й на національному та в Європейському суді з прав людини.
«Більшість порушень пов’язані з тим, що люди просто не знають своїх прав і на свій розсуд вчиняють якісь відповідні дії», зазначив Микола Дубець, координатор Громадської приймальні УГСПЛ м. Чернівці. Тому, за його словами, робота приймальні буде спрямована не лише у вектор надання допомоги постраждалим, а й у просвітницькому напрямку задля попередження подібних випадків.
Юристка Громадської приймальні УГСПЛ м. Чернівці Оксана Дубець запевнила, що звертатися за допомогою може будь-хто, «кого цікавить питання юридичного напрямку, хто не має фінансової можливості звернутися до адвоката чи юриста. Адже наші консультації безкоштовні і ми намагатимемось надавати їх усім, хто до нас звернеться».
Одним із ключових завдань приймальні є також правова просвіта населення, тому, крім юридичних консультацій, планується організація та проведення інформаційно-просвітницьких заходів: конференцій, вебінарів, тематичних зустрічей, семінарів, тренінгів та ін. У цьому напрямку роботи, за словами координатора, планується налагодження співпраці між органами влади, місцевого самоврядування, громадськими активістами, юридичними організаціями, журналістами тощо.
Під час заходу вдалось обговорити з майбутніми партнерами можливості подальшої співпраці та підписати спільні меморандуми про співпрацю, зокрема із Чернівецьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Регіональним та міським центрами надання БВПД, Обласною бібліотекою ім. М.Івасюка.
Для того, щоб записатися на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні (понеділок, вівторок, четвер з 10:00 – 17:00). Контакти юридичної приймальні УГСПЛ у м. Чернівці: Соборна площа, 1/3, тел.: (0372) 55-12-85.