ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Чернівчани довели, що вони – за чисте довкілля

Хто не любить відпочити на природі, прогулятися з друзями або ж просто влаштувати пікнік? Це корисно для здоров'я, можна подихати свіжим повітрям, поспілкуватися з друзями і просто повеселитися.

Проте далеко не кожен із нас цінує природу – люди не завжди прибирають за собою, залишаючи в місцях відпочинку гори сміття.

Саме з проблемою забрудненості міст бореться громадська організація «Let’sdoit, Ukrane», учасник загальносвітового руху «Let’sdoit! World», що об’єднує понад 13 мільйонів людей в 116 державах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання у своїй країні. Рух «Зробимо Україну чистою» об’єднав 24 обласні центри країни і налічує понад 386 000 активістів, небайдужих до довкілля. Участь у проекті може взяти кожен, варто лише мати бажання.

Наймасштабніше прибирання країни у Чернівцях відбулося 23 квітня, незадовго до Великодня. Активісти прибрали майже всі куточки міста: локації були розміщені на Кемпінгу, Міському пляжі та берегах р. Прут, у парках Шиллера та Федьковича,на озері за парком Жовтневим, на вул. Маяковського, вул. Л. Кобилиці, вул. Гонти, вул. Шевченка, вул. Кобилянської. До основних організаторів приєдналося чимало громадських організацій, навчальних закладів, що були відповідальними за свою локацію. В акції взяли участь Станиця Чернівці Пласту НСОУ, БФ «Майбутнє країни», ГО «Твоя ініціатива», Одеська Юридична Академія, ГО «Волонтерський рух Буковини», ГО «Народна допомога», Міжнародний рух Еко-Культура, МОТ «Червоний хрест».

Байдужими не залишились і депутати Чернівецької міської учнівської ради. Старшокласникам дісталася ділянка сад-парку, що розміщений за територією гуртожитку Училища №15. «Чисто Fest» справив лише якнайкращі враження і тепер підлітки будуть більше піклуватися про чистоту рідного міста. Юним депутатам та їхнім друзям вдалося зібрати чимало мішків зі сміттям, що свідчить про плідну роботу та ентузіазм учасників.

Завершилася екологічна акція концертом, на якому подяками були нагороджені 82 організації, що долучилися до проведення масштабного заходу.

«Мені все надзвичайно сподобалося, - ділиться враженнями Любов Марушина, депутат ЧМУРу від ЗНЗ №3, - дуже вразив концерт. Виступали танцювальна студія «Артеміда», школа танцю «MoveOn», вокальна студія «Шанс», а також талановиті вихованці студії циркового мистецтва і хлопець, який змусив затамувати подих весь зал – скрипаль КостянтинЛукянюк».

Сьогодні кожен учасник акції зрозумів наскільки важливо тримати місто в чистоті, адже, як то кажуть: «Чисто не там, де прибирають, а там де не смітять».

Ксенія Філяк.