ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Чернівчанам презентували «НАШИХНЕНАШИХ»

 Фотовиставку під назвою STRADA (або «НАШІНЕНАШІ») презентовано 27 травня в обласній науковій бібліотеці ім.М.Івасюка. Автор робіт – луганчанин Олександр Букреєв. Виставку вже бачили мешканці Луганська та Дніпра.
На більшості фотографій – діти та їх емоції. Фото були зроблені у 2014-2015 роках в Луганську та під Києвом. Всі герої світлин – луганчани. За словами Олександра, ідея цієї виставки – показати, що життя сильніше за війну. Воно продовжується, і навіть за трагічних обставин можна радіти – так само, як і сумувати у мирний час. Саме діти є найбільш яскравим цьому прикладом. Як зауважив фотограф, знімки підібрані таким чином, щоб не було зрозуміло, де яке місто. Це зроблено для того, пояснив він, щоб не виникало якихось упереджень: «тут дитина плаче, значить, це Луганськ, тут сміється – це Київ», фотографії просто мають настрій: як ті, що відображають трагедію війни,так і ті, що відображають щастя навіть за умов, у яких опинилося стільки людей.
 
Окрім того, фото мають на меті нагадати людям, що луганчани нічим не відрізняються від мешканців інших міст: «Ми звичайні люди, ми такі ж, як усі. Я не хочу, щоб на луганчан дивилися якось по-особливому: або з жалістю, або зі зневагою, або іще із якимось настроєм. Нас не треба виділяти», – підкреслив автор.
 
Ідея зробити таку добірку, за словами Олександра, виникла не зразу, а сформувалася в процесі роботи. Фотографіївзяті з різних серій. Велику частину знімків було зроблено в дитячих будинках Луганська, окремо була серія із наслідками бойових дій, ще одна частина – просто світлини мирних мешканців. Представлені фото і чорно-білі, і кольорові. На виставці також практично відсутні конкретно військові фотографії. Як зазначив Олександр Букреєв, йому не хотілося, щоб виставка була дуже сумна або дуже весела –хотілося досягнути обєктивності.
 
STRADA вже тиждень мандрує Україною, її було презентовано у Дніпропетровську та Львові. Після Чернівців виставкапобуває і в інших містах.
 
Враженнями від побаченого поділилисяучасникипрезентації:
 
Наталя Філяк, (директор бібліотеки): «Враження хвилюючі:я говорю, а в очах стоятьсльози. Дійсно бере за душу. Дивуюся з того, що такий молодий хлопець, майже дитина, а так все тонко відчуває, бачить і може передати. Життядійсно показанотаким, як воно є, у всіх його проявах: тут і щастя, і горе, вони разом переплітаються, тому що не можуть бути тільки чорні і білі тони, життя – воно різнокольорове. Після перегляду фотографій емоції такі, ніби подивилася якийсь хороший, душевний фільм. Дуже щемно. Якщо Олександр буде далі йти цим шляхом, його чекає велике майбутнє. Бажаю, щоб він надалі займався фотографією, розвивав свій талант».
 
Галина, відвідувачка: «Виставка дуже вражає, дуже гарні фотографії, передано життя, красу дітей».
 
Роман, відвідувач: «Я сам из Луганска, воочию все это видел. Особенно понравилась фотография с девочкой, бегущей через лужи. Мы ездили нашим бойцам помогали сооружения строить, и когда едешь на машине, эти девочки в оккупированной зоне флагами машут украинскими. За душу берет. Дети, взгляды, печаль в глазах… ».
 
Євгенія Олійник, організатор: «Олександр досягнув мети, тому що його виставка справді показує і сльози, і сміх, і сум, і радість. Вона дуже полярна».
 
Більше інформації та фото тут