ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Депутати учнівської ради підсумували свою діяльність за два роки

 
Прес-конференція за участі Чернівецької міської учнівської ради та засобів масової інформації відбулася у стінах Чернівецької міської ради 6 липня 2016 року. 4 спікери доповідали про те, що було заплановано і досягнуто.
Умовно заходи учнівської ради можна поділити на три категорії: навчальні, культурно-розважальні та благодійні. Старшокласники провели дві учнівські конференції, присвячені питанню європейської освіти на Буковині. Учасниками стали представники вишів нашого міста, студенти та учнівська молодь. Присутні могли відкрито задати питання, які їх цікавили представникам ВНЗ і одразу отримати на них відповідь.
Також цього року Чернівецька міська учнівська рада виступила новатором. За підтримки факультету Історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича, було проведено першу Модельну гру «Рада Безпеки ООН », до участі в якій було залучено 7 команд з різних навчальних закладів міста. Захід спрямований на глибше розуміння підлітками світових проблем, дає змогу відчути себе дипломатом та отримати безцінний досвід.
На одному із планових засідань Чернівецької міської учнівської ради виникла ідея створити електронну бібліотеку. Задум спочатку здавався важким для реалізації, проте учням вдалося подолати всі організаційні перешкоди і вже за 2 місяці презентувати цифрову бібліотеку на фестивалі «Букфест». Значну допомогу в реалізації цієї ідеї надала Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка.
Важливим етапом діяльності став показ документальних фільмів про права людини фестивалю Docudays UA. Фільми були показані у школах депутатів для всіх старшокласників. Це вдалося завдяки допомозі ГО «Клуб Української Молоді» і Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка, при якій діє кіноклуб Docudays UA.
Щодо заходів, спрямованих на покращення настрою та життя мешканців нашого міста, було зроблено також чимало. Тогоріч було організовано Екологічний вибух, участь в якому взяли учні багатьох чернівецьких шкіл. Старшокласникам вдалося зібрати понад 500 пакетів сміття. Цього року юні депутати долучилися до екологічної акції «Чисто Fest». Було прибрано ділянку сад-парку ,що розміщена за територією гуртожитку училища №15. Також було вироблено дерев’яні таблички із закликом не смітити і розміщено їх на території ділянки.
Двічі була проведена акція «Вільні обійми», спрямована на те, щоб бачити широкі посмішки на обличчях мешканців нашого міста. Також у травні 2015 року депутати влаштували ще одну акцію, приурочену до святкування Дня Землі. Другий рік поспіль депутати учнівської ради навідались в гості до діток, які перебувають у дитячому будинку-інтернаті, що знаходиться на вулиці Головна,169. Діти отримали від старшокласників цінні подарунки: багато різних іграшок та нові цікаві знання. Минулої зими депутати провідували учасників АТО у військовому госпіталі.
Також учнівська рада брала активну участь у різнопланових заходах нашого міста. Для прикладу, команда депутатів взяла участь у Мозковому штурмі «Прийняття рішення з подолань глобальних проблем людства» у стінах ЧТЕІ КНТЕУ, стала учасником етнодуховного фестивалю «Обнова-фест» 2015 та відвідала семінар з метою навчитися медіа-грамотності.
Із початком нового навчального року планується проведення виборів у 9-11 класах навчальних закладів нашого міста з метою обрання депутатів для роботи ХІ скликання Чернівецької міської учнівської ради.
Ксенія Філяк.