ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Бюджет участі Чернівців: спортивні майданчики vs енергозбереження

В Чернівцях цього року вперше запрацював бюджет участі. Громадяни самостійно приймають рішення, як витратити 7 млн. грн. Чернівчан найбільше хвилює спорт і культура. Не подали жодного проекту щодо енергозбереження, розвитку ЗМІ, поліпшення транспорту.
Більше третини проектів, із 58 поданих на бюджет участі у Чернівцях були відхилені експертною групою і не брали участі у голосуванні.
«Основними причинами відхилення проектів стали дві: по-перше, питання, які не належеть до компетенції міської ради, наприклад, побудувати спортивний майданчик на землі, якою розпоряджається обласна рада; по друге – технічні – автори використали аплікаційну форму іншого конкурсу тощо» – зазначила Тетяна Лебухорська, учасниця експертної групи, заступниця голови ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку».
Нагадаємо, в липні 2016 року міська рада затвердила положення про бюджет участі. Після чого мешканців міста запросили долучитись до розробки і подання на конкурс проектних пропозицій. Аналізуючи зміст проектних пропозицій, розуміємо, що найбільше активнихчернівчан хвилюють такі сфери суспільного життя, як:
  • Спорт,
  • Культура,
  • Комунальне господарство.
Із пропозиціями побудувати чи реконструювати спортивні, спортивно-розважальні майданчики та комплекси подано 15 проектів, з них 7 – великих та 8 – малих. Для розвитку культури в місті подано 13 проектів (3 великих та 10 малих), які є дуже різноманітними за змістом: створення промо-фільму про Буковину та Чернівці, відновлення елементів архітектурної спадщини, створення коворкінг-майстерні для ВПО, учасників АТО та інші.
На третьому місці за увагою чернівчан знаходиться сфера комунального господарства, а сааме – 10 проектних пропозицій (3 – великих та 7 – малих) з ідеями облаштування прибудинкових територій, скверів, утеплення та ремонту фасадів тощо. Як виявилось чернівчан (їх активну частину) не цікавлять такі прогресивні сфери як:
  • Енергозбереження,
  • Велоінфраструктура,
  • Засоби масової інформації,
  • Соціальний захист,
  • Транспорт.
На даний момент завершилося голосування, в якому брали участь 25 малих проектів (до 300 тис. грн. кожен) та 13 – великих (від 300 тис. до 1 000 тис. на 1 проект ). Загальна сума, на яку подані великі проекти складає майже 11300 тис. грн., а передбачено 2800 тис. на їх фінансування, тому лише 3-4 проекти буде підтримано, найбільш ймовірно – це буде облаштування спортивного майданчика, алеї «Небайдужості» та придбання ліжок для лікарні.
Щодо малих проектів, то на голосування допущено ініціатив на суму 4473,676 тис. грн., а коштів передбачено на 273,676 тис. грн. менше, тому незначна частина проектів (ймовірно 1 про розвиток інноваційного потенціалу CV) за результатами конкурсу буде відхилена.
Євгенія Олійник.