ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Буковиною прокотився XIII-ий Мандрівний фестиваль Docudays UA

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA традиційно гастролює різними містами України, і Буковина не є винятком. Цього року документальні стрічки будуть показані не лише в Чернівцях, а й в семи районах області. Стартом Мандрівного Docudays UA – 2016 в Чернівцях став показ фільму «Жива ватра».
Відкриттяна Буковині відзначилося повним аншлагом. Охочих переглянути мистецький документальний фільм «Жива ватра» українського режисера Остапа Костюка виявилося дуже багато, що й не дивно, враховуючи те, що за останні два роки стрічка здобула низку призів на міжнародних кінофестивалях.
Фільм дозволяє перенестися на Верховину, вловити ту саму неповторну атмосферу українських Карпат, яку кожен пам’ятає або з власного дитинства, або яку неодмінно відчував, переглядаючи старе українське кіно.Стрічка дозволяє побачити як важливо цінувати хвилини дитинства без сучасних гаджетів і просто радіти єднанню з природою. Глядач має змогу дізнатися більше про життя вівчарів і як їм вдається продовжувати свою справу в ХХІ столітті.
Насправді, зараз вівчарство вже далеко не таке популярне заняття, як це було раніше, і нині лише одиниці продовжують займатися цим ремеслом із покоління в покоління. Така праця вимагає максимум сил та енергії, не дозволяє схибити чи розслабитися. Вівчарі продовжують свою роботу і влітку, і взимку, проводячи весь свій час із тваринами, але при цьому як ніхто залишаючись людьми. Дана стрічка дозволяє побачити той гармонійний світ, який ми втрачаємо у сучасному гамірному місті. Кожен глядач від перегляду може взяти для себе частинку природи і тепла живої ватри, що завжди горить в серцях цих людей.
Фестиваль триватиме до 1 грудня, і до цього терміну буде показано 20 документальних фільмів у Чернівцях та районах області. Прийти на перегляд може будь-який бажаючий та навіть приєднатися до подальшого обговорення стрічки.
Ксенія Філяк.