ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

В Українському Народному Домі розглянули проблеми та перспективи соціальної роботи в ОТГ


Про перспективи розвитку соціальних служб в об’єднаних територіальних громадах спілкувалися учасники круглого столу, що відбувся 30 травня в Українському народному Домі. Організатори заходу – Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців України» та Буковинський центр виборчих технологій – запросили до обговорення директорів районних територіальних центрів соціального обслуговування населення, соціальних працівників об’єднаних територіальних громад, представників місцевих ЗМІ та громадськості. Учасники поділилися власним досвідом соціальної роботи в територіальних громадах, а також розповіли про різні практики соціального обслуговування населення.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації Юрія Півня, складні процеси реформування соціальної галузі в Україні часом призводять до не завжди позитивних змін у формуванні якісних соціальних послуг. В об’єднаних територіальних громадах  утворюються нові структурні підрозділи, які відповідають за соціальну роботу. Водночас Міністерство соціальної політики України стимулює недержавні організації та установи до альтернативних форм соціального обслуговування населення – приватних закладів.

Про основні проблеми, які виникають в роботі терцентрів з часу утворення об’єднаних територіальних громад, розповів Роман Єрема, директор Вижницького територіального центру соціального обслуговування населення. Зокрема він зазначив, що структури соціального обслуговування, утворені в ОТГ, не завжди мають достатній досвід та фінансове забезпечення, щоб надавати якісні соціальні послуги соціально незахищеним категоріям громадян, тому в перехідний період більш доцільно й надалі користуватися послугами та напрацюваннями вже існуючих територіальних центрів.

Учасники круглого столу звернули увагу і на те, що при формуванні бюджету районного територіального центру соціального обслуговування населення немає чітких рекомендацій щодо формування фінансових розрахунків на надання послуг в межах ОТГ та відшкодування коштів на утримання терцентрів, що викликає пені неузгодженості між терцентрами та ОТГ.

Як зазначив директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб’юк, питання соціальної роботи в об’єднаних громадах є найбільш слабким місцем в реформі місцевого самоврядування, оскільки ще не прийнято достатньої кількості законодавчих актів, які б врегульовували це питання.

За матеріалами http://buktoloka.com.ua/?p=3015#more-3015