ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Представили результати проекту «Самі собі творимо владу: Ефективне управління ОТГ через самоорганізацію населення»


Підсумкову конференцію за результатами реалізації проекту «Самі собі творимо владу. Ефективне управління об’єднаними територіальними громадами через самоорганізацію населення» провела 11 липня Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців». Захід, що відбувся у конференц-залі Українського Народного Дому, об’єднав представників об’єднаних територіальних громад, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій, ініціативних груп та органів самоорганізації населення. Всі вони є партнерами, з якими обласна організація КВУ працювала впродовж останнього року. 

 

Серед запрошених гостей – перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Павлюк, керівник Аналітичного центру – заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України  Андрій Крупник, керівник Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик та голова громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення Чернівецької області» Дмитро Сірман.

Цілями проекту було впровадження пілотних заходів місцевої демократії  в населених пунктах об’єднаних територіальних громад, запуск Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії, а також налагодження тісної взаємодії між органами місцевого самоврядування ОТГ та ініціативними групами громадян.

За словами заступника голови Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців» Ігоря Баб’юка, у процесі реалізації проекту вони зіткнулися з доволі складною проблемою. Незважаючи на бажання і з боку громади, і з боку органів місцевого самоврядування налагодити партнерські стосунки, їх дії не знаходять якогось логічного завершення. Одна з головних причин – відсутність закріплених механізмів цієї співпраці: жодна громада не мала свого статуту, який міг би врегулювати взаємодію влади та ініціативних громадян і унормувати такі позиції як громадські слухання, загальні збори, місцеві ініціативи,  утворення органів самоорганізації населення тощо.

 

У зв’язку з цим обласна організація КВУ та створений у рамках проекту Чернівецький ресурсний центру підтримки місцевої демократії зосередили свою діяльність саме на цих питаннях: було організовано тренінг для представників ОТГ з питань запровадження місцевої демократії в громадах, проведено широку інформаційну кампанію в районах Чернівецької області, спільно з ініціативними групами ОТГ проведено більше десяти громадських слухань в об’єднаних громадах щодо обговорення Статутів ОТГ, реорганізації терцентрів соціального обслуговування населення та мережі культурних закладів ОТГ. Окрім того, здійснено близько сорока консультаційних виїздів з метою надання практичної допомоги ініціативним групам в п’яти  об’єднаних територіальних громадах, проведено дванадцять навчальних семінарів для представників ініціативних груп та ОСНів у чотирьох проектних районах Чернівецької області: Глибоцькому, Хотинському, Сокирянському та Сторожинецькому.

 Результатом проведеної роботи, зазначив Ігор Баб’юк, стало те, що у п’яти  ОТГ Чернівецької області – Вижницькій, Вашковецькій, Сокирянській і Сторожинецькій міських та Вашковецькій сільській громадах затверджено Статути територіальних громад із положеннями, що регулюють процедури місцевої демократії. Утворено громадську організацію «Асоціація сприяння самоорганізації населення Чернівецької області», в яку увійшли ОСНи та ініціативні групи як міста Чернівців, так і Чернівецької області. Окрім того, в Сокирянській та Вижницькій міських ОТГ утворені ініціативні групи органів самоорганізації населення: у Сокирянах – квартальні комітети, у Вижницькій ОТГ – сільський комітет с. Черешенька та квартальний комітет м. Вижинця. Директор Ресурсного центру увійшов у робочу групу із внесення змін до Статуту територіальної громади м. Чернівці.

Наступним кроком у діяльності ресурсного центру, додав заступник голови обласної громадської КВУ, має стати налагодження діяльності ОСНів, адже  на сьогодні більшість з них не мають статусу юридичної особи, не готові реалізовувати делеговані повноваження та освоювати  кошти. Вестиметься робота і над створенням місцевих програм підтримки органів самоорганізації населення.