ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Що отримають Чернівці та громади області у наступному році з Держбюджету?

Верховна рада України, як ніколи вчасно прийняла Бюджет на 2018 рік. Це трапилось 7 грудня. Додаток 6 визначає розміри трансертів з бюджету держави до місцевих, у тому числі і до Чернівців та об’єднаних громад.
Позитивним є той факт, що всі 26 ОТГ (і навіть ті 4 вибори в яких відбудуться 24 грудня) з 1 січня виводяться на прямі міжбюджетні відносини з Держбюджетом. Громади в наступному році отримають близько 900 млн. грн. трансфертів, з них освітньої субвенції – 544 млн.грн., медичної субвенції – 192 млн.грн. та базової дотації – 164 млн. грн.
Уряд підняв мінімалку до 3723 гривень, або на 16%. Це значить, що зростуть нарахування на зарплату (ПДФО) і дефіцит пенсійного фонду стане меншим.
Кіцманська ОТГ стала першою у Чернівецькій області, яка не отримуватиме базової дотації (розмір ПДФО, який буде зібраний у цій громаді є вищим за заальноукраїнський), а навпаки віддаватиме кошти, у розмірі 1,4 млн.грн. до Держбюджету у вигляді реверсної дотації. Так само бюджет обласного центру теж матиме реверсну дотцію у сумі 234 тис. грн.
Чернівці отримають у 2018 році 257 млн. грн. освітньої субвенції та 207 млн. грн. медичної субвенції.
А ще ж і субсидії. Щоб ми знали, уряд виділив рекордні 71 мільярд на субсидії у 2018 року.
Тепер нам залишається чекати на прийняття місцевих бюджетів. У першу чергу міського та обласного. Стало відомо, що Чернівецька міська рада розглядатиме бюджет міста 21 грудня, в цей день також обласна рада голосуватиме за бюджет області.
 
 
2 n