ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

А що ж змінилось?

 

28 серпня 2013 р. Чернівецька міська молодіжна організація «Клуб Української Молоді» провела підсумкову прес-конференцію за результатами проекту «Державна реєстрація – шлях до європейської якості обслуговування».

Метою проекту було покращення системи обслуговування громадян (як приватних підприємців, так і юридичних осіб) у відділі державної реєстрації через проведення інформаційної кампанії щодо використання електронного цифрового підпису (ЕЦП).

На початку реалізації проекту найбільш болючим питанням було наявність черг до державного реєстратора через зміни КВЕД, оскільки на той час не пройшовши дану процедуру, підприємці не могли подавати звіти до державної податкової інспекції. Проте 7 лютого ц.р. Міністерство економічного розвитку продовжило термін дії КВЕД-2005 до кінця 2013 року і черги зникли, хоча проблема так і не була вирішена.

Ми вирішили зробити акцент на отримання послуг у відділі державної реєстрації без відвідування, спробувавши отримати документи з ЄДР поштою.

Наступним кроком була спроба електронної реєстрації фізичної особи-підприємця. Здійснили моніторинг акредитованих центрів видачі ЕЦП (їх всього 5). Вартість оформлення підпису для фізичної особи коливається від 1 до 100 грн., натомість у Головному управлінні Міністерства доходів і зборів м. Чернівці (колишня державна податкова інспекція) такий підпис всім бажаючим роблять безкоштовно, досить лише подати заяву та копію паспорту.

Працівники «Клубу української молоді» постійно проводили моніторинг роботи «Реєстраційного порталу», і на даний час можна сказати, що він працює досить коректно, як при подачі заяви на реєстрацію підприємця так і юридичної особи.

Нажаль, за даними відділу державної реєстрації в нашому місті, такою послугою ще ніхто не скористався.

За підсумками проекту наша організація випустила 3 інформаційні буклети:

- Електронна реєстрація фізичної особи – підприємця, з покроковою інструкцією як її здійснити;

- Витяг, виписка, довідка з ЄДР – з поясненням різниці типів таких документів, посиланнями де можна завантажити бланки заяв, реквізитами оплати та вартістю послуг;

- Зміна КВЕД – пояснення що таке КВЕД і яким чином їх змінювати.

Ми плануємо продовжити спостереження за розвитком електронного цифрового підпису у тому числі й при здачі звітів до Міністерства доходів і зборів, так як постійно стимулюється активність підприємців та юридичних осіб переходити від паперової до електронної звітності.

Проект здійснювався в рамках кампанії «Впливова громада – відповідальна місцева влада» Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» за підтримки МФ «Відродження».

Контактна особа – Дмитро Міцевич. Тел. (050)14-00-712