ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Суть громадської журналістики, можливі сфери застосування

 

Поряд із традиційними засобами висвітлення інформації сьогодні активно розвивається сфера громадської журналістики.

 

«Суть громадської журналістики, можливі сфери застосування». Саме таке питання було ключовим на конференції, що проходила 6-8 жовтня 2013 р. в Чернівцях.

 

На заході мали можливість побувати громадські активісти з Сімферополя, Кіровограду та Чернівців. Модерували секції відомі в краї фахівці з комунікацій: Тетяна Смолдирєва (директор радіо «Буковина»), Ігор Буркут (політолог), Ігор Гаврада (політолог), Ігор Баб’юк (директор Буковинського центру виборчих технологій).

 

- Необхідно бути активним в суспільстві. Для українських реалій це є доволі актуальним. Cередовище громадської журналістики потрібно наповнювати якісним і дієвим продуктом. Наш один з проектів, наприклад, започаткував нову форму роботи. Між шістьма громадськими організаціями, що займаються захистом осіб з обмеженими фізичними можливостями створено співпрацю, яка викликає активність до дій і показує спільний результат, - зазначає один з присутніх, Бойко Богдан, представник громадської організації «Захист».

 

У свою чергу, доцент кафедри політології та державного управління ЧНУ Ігор Гаврада стверджував, що потрібно чітко розуміти особливості громадської журналістики. Громадський журналіст має незаангажоване право висунути тезу, критичну оцінку, що робить його вільним. Різні форми поширення інформації будуть з’являтися, вдосконалюватися і поширюватися. У сфері громадської журналістики можуть мати місце декілька недоліків – відсутність грамотності, особисті лінощі щодо якісного дослідження проблеми про яку пишуть.

 

Оцінки і судження активних учасників конференції спонукали до дискусії. Так, - «з появою інтернету не «вмер» жоден із засобів масової інформації. У свою чергу, інтернет це обмеження спілкування живого. З часом можливо зміняться акценти і кількісні показники. Зміняться покоління і пріоритети масового споживача. Зростають тиражі газет, особливо закордоном, - відзначила Тетяна Смолдирєва. Журналіст знає, як написати, скільки написати, куди написати… Про співпрацю громадських організацій та ЗМІ Т. Смолдирєва зазначила так: Ви (громадські організації) створюєте, а ми (ЗМІ) їх описуємо і подаємо».

 

На семінарі організатори використали практику онлайн висвітлення події у мережі Facebook на сторінці Українського Народного Дому у Чернівцях. Зміна формату дозволила проілюструвати можливість поширення інформації та збільшити ефективність комунікації. Про питання журналістики присутні висловлювалися по-різному. Так, заступник редактора чернівецької газети «Молодий Буковинець» О. Мостіпака зазначив, що: «в журналістиці повинен бути не просто раціональний, але й емоційний продукт».  Варто відмітити, що не можна скочуватися до грубої пропаганди», - відзначив політолог І. Буркут.