ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Чи справді той, хто володіє інформацією, той володіє світом?

З точки зору політолога чи журналіста, я повинна була б говорити про те, що безперечно інформація – це головна запорука обізнаності громадян. Це так. Але проблема зовсім в іншому: простий народ не цікавлять драматичні і дурні бійки в парламенті чи балачки,які вже навіть не вселяють надії на краще. Проїлася ця брехня. Проїлося відношення до людей, як до рабів, які платять безглузді податки і працюють зранку до ночі, щоб жити на рівні з іншими, бо в нашому суспільстві існує проблема неприйняття бідніших. Що робити в такому випадку? Невже коритися системі, хоча ми і так в певному розумінні підкорені? Ми просто сидимо мовчки, переглядаючи новини чи перечитуючи газети, які вже вивчили на память, не важко відгадати, що знову нам будуть казати.
Зазначу, що все залежить від типу інформації. Якою вона буде, настільки  довго буде зберігатися в свідомості соціуму.
Наприклад, інформація про презентацію нового телефону SamsungGelexyNote 3  буде розповсюджена тільки на молодь, яка мріє про цей телефон або ж на «мажорів», які просто не мають куди подіти гроші.
Інформація про економіку чи політику дуже поширена, але, думаю, стала менш актуальною, бо втрачає велику частину людей, які зацікавлені в ній. Переважно це молодь або люди, які втратили віру в будь-що. Пишучи цей текст, я почала усвідомлювати, що насправді політика – це тільки хороша мода. Адже людей різних верств і статків ніщо так не поєднує, як держава, в якій вони живуть. Інформація про політику буде актуальною завжди. Адже тема політики обговорюється скрізь і всюди, байдуже достовірна вона чи ні.
Коли спробуємо глянути, наприклад, на проблему екології, то побачимо, що суспільство до певної міри втратило відповідальність перед природою. До речі, ми при цьому постійно жаліємося на забруднене повітря та засмічені річки. Релігія? Духовності нині у нас недостатньо. Раніше, в Радянському Союзі, коли релігія офіційно була заборонена, люди все одно намагалися ходити до церкви. Тепер же, коли церква стала, так би мовити, звичкою, люди відвідують її переважно на великі свята. То що можна говорити про духовні цінності? Питання відкрите.
Чи справді хто володіє інформацією,той володіє світом? Думаю, що ні. Світом не володіє ніхто, бо кожна людина по-своєму унікальна, різні суспільство, проблеми, інтереси, звичаї, тенденції. Врешті рівень матеріальної забезпеченості різний. Припускаю, що коли б у ЗМІ з’явилося повідомлення про те, де знайти мішок з золотом, то така інформація цілком би заполонила цілий світ. На жаль,це відбувається через те, що найголовнішим пріоритетом людей були і залишаються гроші. Вже давно всі забули про те, що найважливіші речі – це зовсім не купа банкнот на банківському рахунку.
Мороз Тетяна, студент-політолог