ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Преса проти телебачення: хто переможе в неоголошеній війні за споживача?

Як відомо XXI століття є часом нових технологій. Зараз майже кожний день ми можемо побачити якийсь новий пристрій або по-новому «гаджет», який допомагає нам бути ближчими до світу. З’являються нові телевізори, телефони, планшети та навіть годинники, які мають вільний доступ до всесвітньою мережі. В Інтернеті люди найбільше переглядають відео будь-якого характеру – відео знайомих, новини або ж якісь численні шоу. Деякі телефони можуть приймати телевізійний сигнал і користувач має змогу дивитися телеканали у будь-якому місці, де є вихід у всесвітню мережу.

Сучасні телеканали працюють над тим, щоб мати якомога більше глядачів. І ми їй в цьому активно допомагаємо. Адже людина приходячи з роботи хоче лягти на улюблений диван і розслабитися, подивившись якесь ток-шоу або ж комедійний серіал.

А сил щось читати, а потім обдумати і зробити висновки майже завжди зазвичай не вистачає. Тому більшість людей зроблять вибір на користь телебачення. Звідси певне й береться те, що наше сучасне українське суспільство все більше і більше втрачає звичку читати пресу.

Більшість населення турбується тільки сьогоднішнім днем, і цій більшості зовсім байдужа ситуація в державі чи світі загалом. Часто у людей відсутня власна позиції з того чи іншого гострого питання. Натомість вони активно послуговуються тим, що їм нав’язало телебачення або ж порадами знайомих, які так само мало розуміються на суті питання та переказують перипетії чергового політичного ток-шоу.

Зараз телебачення займає перші місця у рейтингах, адже людям не цікаво читати, адже там потрібно думати, а переглядаючи якусь телепередачу або ж телефільм, не потрібно особливо осмислювати їхній зміст – картинка все за себе скаже. Звісно, існують документальні фільми, освітні телеканали, які розповідають про історію, культуру та багато чого іншого, але вони не настільки популярні і поширені.

Тому, на мій погляд, у сучасному світі телебачення вирвалося вперед у марафоні змагання за вподобання аудиторії. Українці все менше читають і все більше переглядають телевізійний продукт, у якому власники телеканалів зазвичай нав’язують свій погляд на світ і події, що нас оточують.

Люди дедалі більше вірять телебаченню, аніж пресі, адже користуються принципом: «Не повірю доки не побачу». Телебачення ж якраз надає таку можливість. Дехто з глядачів схильний вірити навіть у найяскравішу брехню тільки тому, що побачив її власними очима на блакитному телеекрані.

Тому, як вже було сказано, телебачення випереджає пресу у впливі на споживача інформації. Можливо така ситуація зміниться, коли люди почнуть більше читати пресу і більше розмірковувати над подіями, які їх оточують.

Савицький Дмитро, студент-політолог