ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

«Земля» знову на сцені Чернівецького драмтеатру

19 жовтня у Чернівецькому музико-драматичному театрі відбулася довгоочікувана прем’єра вистави «Земля», присвячена 150-річчю від дня народження Ольги Кобилянської.

Ця п’єса є  знаковою для буковинців, адже написана нашою землячкою, про нашу землю, про наших людей. Проблеми, які піднімаються у виставі, – взаємини батьків і дітей, кохання та ненависть, життя та смерть, –  є близькими для всіх людей, і залишаються актуальними протягом століть. Саме тому такі вистави завжди знаходять свого глядача.

За інсценізацію нової версії «Землі» взявся знаний в Україні режисер Мирослав Гринишин. Він спробував відобразити нове бачення старої історії, при цьому зберігши сенс та зміст закладений Ольгою Кобилянською. Особливу увагу режисер звертає на другу частину повісті, такий підхід дозволяє глибше проникнути у психологію героїв класичного твору.

Необхідне тло для сприйняття всього дійства створюють декорації та костюми акторів, якими займався художник-постановник Андрій Романченко. Також потрібно відзначити музичне оформлення вистави та хореографічні виступи акторів які вдало підкреслюють трагічні, тривожні та радісні моменти.

Увагу глядачів приковує виконавець ролі Івоніки Федорчука – директор театру імені Ольги Кобилянської  Юрій Марчук.

Всі квитки були заздалегідь розкуплені, вільних місць в залі не знаходилося, глядачі проводили акторів оваціями. Публіка у залі то плакала, то сміялася. Акторам та режисеру вдалося задіти душевні струни глядачів. Проте, можна було почути також і негативні відгуки глядачів, які нарікали на гру молодих акторів, неточну передачу буковинських реалій та традицій. Нова «Земля»  викликала неоднозначну  реакцію у чернівчан. Проте з впевненістю можна сказати, що прем’єра вистави не залишила нікого байдужим. Тому переглянути цю виставу варто всім буковинцям, адже це наша історія.

Мацьопа Олеся, студент-політолог