ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

MERIDIAN CZERNOWITZ об’єднує творчих особистостей

Завершилася найгучніша подія вересня у Чернівцях – IVміжнародний поетичний фестиваль

 

Протягом 6-8 вересня у Чернівцях проводилиIVщорічний міжнародний поетичний фестиваль MERIDIANCZERNOWITZ, який вже давно встиг полонити серця не лише чернівчан, але й гостей інших міст та країн. Фестиваль об’єднує людей, які прагнуть збагатитися інтелектуально, творчо та духовно.

– Це так неймовірно усвідомлювати себе частиною чогось такого величного й неповторного, як фестиваль MERIDIANCZERNOWITZ. Тут збираються люди абсолютно різних типажів, професій, поглядів,стилюта віку, але що найбільше вражає, люди з  різних міст і країн, – ділиться своїми враженнями одна з гостей фестивалю Аліна Шацило.

– Масштаб вражає, адже MERIDIANCZERNOWITZ на те й міжнародний фестиваль, щоб згуртовувати навколо себе стільки зацікавлених в інтелектуальному збагаченні осіб, — продовжує Аліна.

Протягом трьох днів проводилися різноманітні дійства в багатьох локаціях, наприклад у залах Чернівецього національного університету ім. Ю. Федьковича, костелі єзуїтів «Пречисте серце Ісуса», Чернівецькій обласній філармонії, Палаці  кіно ім. О. Кобилянської, Чернівецькому академічному музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської.

«Найбільше мене вразив музично-поетичний перформанс Юрія Андруховича та дуету Вервольф Сутра, що проводився  в будівлі обласної філармонії Чернівців. Такої харизматичної людини, як Юрій Андрухович, я не зустрічала ніколи. Інтерпретація поетичних творів українською й німецькою мовами під музичний супровід дуету Вервольф Сутра приводили мене в захват! Юрій читав вірші у незвичній індивідуальній манері, а дует створював неповторну музику», розповідає гість перфомансу Ірина Котуз.

«MERIDIANCZERNOVITZщороку вдосконалюється і радує своїх гостей все більше і більше. Якщо 2011 року відеопоезія обмежувалася лише Червоною залою Чернівецього національного університету  ім. Ю. Федьковича, то цьогоріч дійство проводили в Палаці кіно ім. О.Кобилянської. Крім того, якість стрічок, які презентував ZebraPoetryFilmFestival була вищою, та й самі стрічки викликали набагато більше цікавості й захвату», — коментує подію глядач Олександра Гаращенко.

Небайдужі до поетичних читань відвідали «Поезію спальних районів» на вулиці Сидора Воробкевича. Одна з гостей читань Ольга Попадюк прокоментувала подію наступним чином: «Під час читань навколо вирувала неповторна атмосфера, яка надихала мене на власну творчість, я відчувала, як це чудово мати справу із поезією».

Беззаперечно, щорічний міжнародний поетичний фестиваль MERIDIANCZERNOWITZ– це дійство неабиякого масштабу, який об’єднує школярів, студентів, людей зрілого та похилого віку, представників субкультур та звичайних людей, які прагнуть творчо й інтелектуально збагатитися. Немає сумнівів, що наступного року фестиваль пройде не менш яскраво, ніж у 2013 році.MERIDIANCZERNOWITZ– це дійство, на яке очікують із нетерпінням.

Семенюк Катерина, студент-політолог