ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Куріння ВБИВАЄ або Спроба покурити - явище невідворотне!

Сьогодні, 15 листопада, у всьому світі відзначається Міжнародний день відмови від куріння, заснований за ініціативою Міжнародного союзу проти раку. Фішка в тому, що на протязі дня прийнято закликати курців спробувати припинити курити хоча б на один день, а гроші  від купівлі цієї Отрути віддати на благодійність.
 Як тільки набридло задихатись від сигаретного смороду!!!
Мабуть, нікому не зрозуміти того обурення, яке викликає ся проблема. Всі бачать різницю між курцями і нормальними здоровими людьми, але ніхто не в силі переконати цих «шкідників» подумати хоча б про ближнього. Кожна друга людина сьогодні палить. Ця звичка поглинула, майже всіх, окрім алергіків та тих людей, які ще трохи дружать з головою.
Лише подумати! У Кіровоградській області неймовірно багато курців-підлітків, які ще не мають величезного стажу, але більшість з яких не полишатиме в майбутньому цього бридкого заняття і звісно його набуде. З них більша половина наслідує в цьому своїх батьків, інші -  піддаються впливу однолітків.
І це при тому, що область далеко не найбільша за розмірами . Та й не лише Україна, а і вся земна куля Задихається від диму. Чи то процеси глобалізації, чи просте загальновідоме «унаслідування», але таке вельми шкідливе вподобання захопило весь суспільний загал. Навіть інфографічні попередження на упаковці нікого не зупиняють, хоча вони вже дуже таки страхітливі : «убиті» легені, мертва ненароджена дитина, беззубі щелепи, попередження про потенцію та інше.
Для глибшого розуміння ситуації запитаємо самого Курця, що «хорошого» йому приносить це заняття і чому відмовитись не сила.
Олександр, 15 років, навчається в школі :
«Всі хлопці в моєму класі та дворі курять, я спробував – сподобалось. Задоволення спочатку не приносило, але потім втягнувся. Тепер без окурка нікуди. На перерві куримо з хлопцями. І поговорить можна, це якось зближає.»
Михайло Григорович, 56 років, колишній шахтар. Стаж паління – 37 років :
«Для молоді дуже добре і не починати палити. А мені вже важко покинути. Адже 37 років не маленький строк (сміється). Куриво вбиває людину. Молодий організм має сили для боротьби, а старий – здається. Ось чому я покинути не можу. Сила волі має бути завжди.»
Людмила Василівна, дружина курця, не палить :
«Ой, це проблема всього нашого спільного життя. Раніше, правда, вона не стояла так гостро. Зараз, коли немає в чоловіка курива – він, як скажена собака. А раніше, це в нього було десь на рівні заспокійливого : подержиться за цигарку і порядок. Шкода жінок, які мають це терпіти, бо чоловік – голова, а жінка-то шия(посміхається)
До вашого відому, любі курці, коли ви палите, ви приносите більше шкоди тим, хто вас оточує. Давно доведено медициною, що людина, яка знаходиться поряд з курцем, поглинає той же склад диму, що і він сам. Так зване «пасивне куріння», примусове в своєму роді, сприяє розвитку в некурящих тих же хвороб, що і у людей, які добровільно, свідомо йдуть на це.
За твердженнями фахівців, шкода «пасивного куріння» відповідає шкідливій дії викурювання однієї сигарети через кожних 5 годин, а вже через близько 15-ти хвилин воно здатне викликати сльозотечу.
Уже стовідсотково відомо, що пасивне куріння є одним з основних факторів розвитку раку легенів.
А ви знаєте, що від РАКУ легенів тільки у 2010 році померли такі видатні люди, як Лесь Сердюк, Ілько Кучерів, Юрій Іллєнко. Люди, які могли прожити ще невідомо скільки, покинули це життя через якесь нерозсудливе захоплення.
І звісно ж це далеко не весь список людей, які потерпали від цієї хвороби. Та і слід взяти до уваги, що не лише рак легенів є наслідком паління.
 Єдиним радісним фактом є те, щов даний час в українському законодавстві має силу закон про заборону куріння в громадських місцях, але, хто ж його дотримується?
 Хіба це не ЕГОЇСТИЧНО з вашого боку, дорогі «курящі»?
А, як же заклик : «Піклуймося одне про одного»?!
Олександра Дзигал, м.Кіровоград