ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Подолай КУРЦЯ в маршрутці!

Сьогодні прочитав у  facebooke таке (цитую):
"Вчора їхала в маршрутці, біля водія їде мама з малим з дитям, рагуль за кермом закурив, мама їде і мовчить, Її маля травить якесь чмо, а вона мовчить! Я гаркнула на водія, він cкоса глянув і швидко почав докурювати, викинув цигарку вже, коли я крикнула вдруге. Як завжди, мене ніхто не підтримав, а мама ще й перелякано на мене глянула. Так от, вкотре роблю висновок: страшно жити в Україні не через владу, а через наш овечоподібний народ, який боїться відстояти свої елементарні права."
Отаке от невтішне видовище мабуть спостерігав кожен з нас!
Я теж завжди роблю цим рагулям-маршрутникам зауваження, коли вони курять в салоні! Але підтримки і розуміння з боку громадськості поки що знаходжу мало! Дивляться усі принишкло, що ж буде далі. А хтось може ще й заступитися: "Нє отвлєкай водітєля, когда он нас вєзьот, і нє порть єму настроєнія!" а від водія часто почуєш, що він курить "В акно". Маразм!
Тривалість найдовшого маршруту в Кіровограді не перевищує 30-40 хв. Невже так тяжко дотягнути до "канєчной"? Але коли заходиш у маршрутки на кінцевих зупинках, то доводиться не легше: у салоні просякнутому свіжевикуреною цигаркою (та ще й не однією!), хоч сокиру вішай! Бо водій усі відведені хвилини для відпочинку мовчки смалить цигарки (дехто так веде відлік – до наступної поїздки лишилось викурити ще 5 цигарок).
Якби пасажири робили зауваження хоча б тоді, коли ті нахабно розкурюють цигарки при них, то не факт, що це б їх зупинило, але принаймні, створило їм внутрішній дискомфорт.
Можливо, варто при цьому посилатися на прийнятий закон, за яким їх будуть штрафувати за куріння в громадських місцях! Але як з них збити цей штраф, і хто це зробить?! Питання риторичне!
Поки хоча б один не заплатить за це порушення свої реальні гроші, діло не зрушиться з мертвої точки!
У мене є пропозиція: фотографуйте їх в упор на мобілку, коли вони курять, а потім, коли вас висадять, сфоткайте ще й номер маршрутки, і викидайте ці дані в мережу.
Так ми створимо базу даних курящих водіїв. Якщо вона буде вагомою, то можливо, на неї відреагують і ті, хто порушує закон, і ті, хто повинен його пильнувати!

Олександр Ратушняк, м.Кіровоград