ГРОМАДА В ДІЇ

ТОВАРИСТВО
УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ
В ЧЕРНІВЦЯХ

Ім’я
Пароль

Наші сторінки в:

Галерея:

Я проти НТР, або моя пєчальна ода печерним людям

Я, як людина, яка живе в сучасному інтернетно-супертехнологічно-машинно-продвинутому світі, заявляю:я проти науково-технічної революції. НТР - це зло, яке веде людство до нервових зривів, деградації і ожиріння. Незважаючи на те, що моє життя, зокрема моя професійна сфера зайнятості, напряму пов’язана з усіма новітніми технологіями, що тільки розумні і ліниві дядьки понапридумували, я виступаю проти подальшого стрімкого розвитку машин, бо вважаю, що таким чином ми самі собі створюємо проблеми й ускладнюємо життя.
Колись людина вишкрябувала на стінах пещер каряві малюнки, а інша людина їх читала і розуміла. Так, це була далеко не журналістика, далеко не найвищий рівень спілкування, але люди розуміли одне одного. З’явилася мова спілкування і нові форми письма - це суттєво полегшило налаштовування контактів між людьми, і тоді цього потребувало людство. З’явилися друкарські машинки і ЕОМ (комп’ютери кімнатного розміру) - вони пришвидшили процес друкування й проведення обчислювань, і це полегшило життя. Але вже на цьому рівні почалися проблеми: машини ці треба було таскати, заправляти і, як мінімум, щось у тому всьому ремонтувати. На щастя, тоді НТР бігла не дуже швидко і люди справлялися, потихеньку вивчаючи те, що якийсь геній від нудьги вигадав.
 Так ні ж, треба було ще щось менше - вигадали настільні комп’ютери, а згодом і ноутбуки. Для них вигадали ще й нові операційні системи, для яких  якимось магічним особливим чином треба було встановлювати якісь програми. Ну і це вже ладно, переживемо: щось нове з’явилося, щось полегшило - навчимося і в цьому працювати. Але навіщо було бігти поперед батька в пекло і придумувати одну за одною операційні системи, програми з вищими цифирками у кінці їхньої назви, робити крутішими оті детальки, що нині перетворилися на тоненькі плати у нещодавно випущених у світ сенсорних гаджетах?  От реально, хто мені пояснить, наприклад, чим когось не влаштовувала Windows XP чи Windows 7? Працюють собі та й працюють?! Навіщо було придумувати ще новіші Лінукси й Віндоуси 8? А за цим усім біжать і програми, в яких часто змінюється лише інтерфейс, а вимагають вони більш потужної операційки. І хоч не хоч, а щоб зробити FullHD відео треба тепер і нову програму, і нову операційну систему, і новий комп’ютер, врешті-решт. Ну як мінімум, оновлений системний блок?!
Відео…Окрема болюча історія мого життя. 325 форматів відео і всі форуми майорять питаннями «А в якому краще заливати на Ютуб?» А за тими питаннями біжать і фрази «що таке dpi, blueray?»  і т.п.  Випускають програми по монтажу, а в них лише характеристика та перелік форматів, з якими можна працювати. Так, буває є інструкція…Англійською? Німецькою? Ну і звісно ж китайською? Ви часто читаєте інструкції? Я теж їх не читаю.  Частіше за все «методом тика» або як хтось якось покаже. Відеоуроки… Ви їх дивитеся, коли над вухом кричить хтось, на плиті тікає борщ, а «ВКонтакті» чи Фейсбуці надіслали запрошення пограти в Ёлочку чи додатися в групу «Такси Шансон»? А потім ми плюємося, що якесь 20-хвилинне відео, яке ви тим же тиком в небо клепали три вечори,  грузилося в Ютуб всю ніч, а потім на останніх п’ятнадцяти хвилинах у вас вимкнули світло або мама неправильно вимкнула комп’ютер, бо він якось потух і лише гуде. Або ще такий варіант: ви монтували відео, зберегли його як треба на діску D:\, а потім комп’ютер собі щось придумав і в нього полетіла якась командна строка… І як тут без нервових стресів?
Планшети…Іще одна пєчальна історія.  От що ви робите коли він починає глючити? В нього ж є єдина кнопка лише, яка відповідає за вкл. і викл, і є аварійною. А що робити, як ця кнопка просто западе всередину? А реально зараз у майстернях ще не знають точно як ремонтувати ці планшети - мабуть, простіше одразу купити новий.
А телефони… ?Всі зараз на МТСах, на Інтернетах… Згадайте як ви псіхуєте, коли на вашому рахунку 1,99 грн., а мила тітонька на трьох мовах секунд 15 тириндить, що вам просто необхідно поповнити рахунок і вирубає. А подзвонити ж треба? І ви знову слухаєте цей милий голос… А як мережа пропадає?
Я вже просто мовчу про те, що усі гаджети-телефони-диктофони-мікрофони-камери треба заряджати кожен день, бо на довше їх не вистачає. А пам’ятаєте свою чорнобілу непробивну Noкіа, яка тримала батарею цілий тиждень?  А зараз, щось треба терміново сфотографувати, записати, засняти, подзвонити, вдправити, а він тобі на: «Зарядите акумулятор» або «Карта заполена». А раніше ж під ручечку усе, на блокнотик…І як можна контролювати усі ці процеси на усіх машинах, які має людина у своєму асортименті. У кожного як мінімум три: телефон, планшет і комп’ютер. А в когось і кожного по декілька. А в сім’ї скільки того усього? І в усьому почистити пам'ять, підзарядити, перевстановити, поповнити рахунок… От і сидиш, жирієш за тими екранами і світу білого не бачиш!
НТР веде за собою людей бездумно. Новинка - у всіх є і я таку хочу. Усе настільки швидко розвивається, що не замислюючись над тим, що те нове нам дасть і відбере, ми біжимо вперед і купуємо, купуємо, купуємо, тим самим ускладнюючи сої життя, зупиняючи останні мозкові процеси в організмі й опустошаючи власні кишені. Ви ще думаєте, що НТР - це круто?
Розумію, що моя заява, як пальцем в небо, нічого не змінить. І від цих пєчальних випадків мого життя я не позбавлю себе ні телефонів, ні планшетів, ні комп’ютерів, бо жити стане, мабуть, нереально. І типу ж журналістика без усього цього на печерні малюнки буде схожа. Але єдине чого хочеться - та зупиніться хоч трохи! Дайте передихнути! Ми і так хворіємо-не думаємо-сидимо-лежимо-мовчимо, бо давно вже за м’ясом не бігаємо, а лише в екрани дивимося. А що ж буде далі?
Світлана Дубіна, м.Кіровоград
Докладніше в розділі Гречані блоги на сайті gre4ka.info